1000 مگاوات ظرفیت جدید به نیروگاه‌های حرارتی اضافه می‌شود

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ضمن تشریح آخرین وضعیت واحدهای نیروگاه‌های برق حرارتی از اضافه شدن 1000 مگاوات ظرفیت جدید به این نیروگاه‌ها تا هفته اول تیرماه خبر داد.
محسن طرزطلب در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که برنامه‌ریزی شده است که در هفته جاری 350 مگاوات ظرفیت جدید به ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق حرارتی اضافه شود، اظهار کرد: یک واحد نیروگاه گاز دالاهو در استان کرمانشاه است که واحد اول گاز این نیروگاه در هفته جاری برای شبکه سنکرون می‌شود و ظرفیت آن 310 مگاوات است.
وی افزود: شش واحد دیگر که مجموعاً ظرفیت آن 40 مگاوات بوده و خنک سازی هوای ورودی است. 10 مگاوات آن مربوط به نیروگاه گازی اسلام آباد و 30 مگاوات نیز مربوط به نیروگاه زاگرس در استان کرمانشاه است. به عبارت دیگر اواخر هفته جاری تا اوایل هفته آینده 350 مگاوات ظرفیت در استان کرمانشاه اضافه می‌شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: علاوه بر ظرفیت مذکور هفته آتی و در هفته اول تیرماه دو 350 مگاوات دیگر یعنی مجموعاً 700 مگاوات دیگر به ظرفیت اضافه شده و تا هفته اول تیرماه 1000 مگاوات ظرفیت جدید به مجموعه نیروگاه حرارتی کشور اضافه خواهد شد.
براساس این گزارش، طرزطلب پیش از این درباره 22 واحد نیروگاه برق حرارتی که قرار بود تا خردادماه وارد مدار تولید شوند، اعلام کرده بود: تعدادی از 22 واحد نیروگاهی تا خردادماه وارد مدار تولید می‌شوند و بخشی هم در تیرماه و مردادماه وارد مدار خواهند شد.
رزرو هتل