رئیس سازمان حج و زیارت: یک میلیون و 350 هزار نفر در نوبت حج تمتع هستند

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال 85 هزار و 200 نفر به حج تمتع مشرف خواهند شد، افزود: یک میلیون و 350 هزار نفر که معمولا در سال 1385 برای تشرف به حج ثبت‌نام کرده اند، در نوبت اعزام قرار دارند.
حمید محمدی روز چهارشنبه در گفت وگو ایرنا اظهار داشت: اگر خوش بینانه به این موضوع نگاه کنیم و سالانه حدود 100 هزار نفر به حج تمتع اعزام شوند، برای اعزام این تعداد 14 سال زمان نیاز است.
وی با تاکید بر اینکه اعزام زائران «مدینه قبل»، از 27 تیرماه برای انجام مناسک حج به عربستان آغاز خواهد شد، اظهار داشت: اعزام زائران مدینه قبل، تا 19 مرداد ماه و «مدینه بعد»، از هشتم مرداد تا 24 مرداد ماه امسال ادامه خواهد داشت.
محمدی با بیان اینکه همه زائران ایرانی از 27 تیرماه تا 24 مرداد ماه امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند، افزود: صدور ویزای زائران حج تمتع از اواخر خرداد ماه جاری آغاز خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه حدود 50 درصد زائران ایرانی را بانوان تشکیل خواهند داد، خاطر نشان کرد: 85 هزار و 200 زائر اعزامی در قالب 583 کاروان و از طریق 20 ایستگاه پروازی برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اقدامات لازم برای برپایی یک حج آبرومند و باامنیت در قالب توافقات به عمل آمده است، اظهار داشت: کاروان‌های اعزامی در قالب گروه‌های 85، 115، 135 و 165 نفره به عربستان اعزام خواهند شد.
محمدی گفت: همچنین با توجه به اینکه میانگین سن زائران بالای 50 سال است، اقدامات لازم در خصوص اعزام پزشکان متخصص نیز صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در حج سال گذشته از 280 پزشک متخصص اعزامی 80 نفر را پزشکان زن تشکیل می‌دادند، خاطرنشان کرد: برای امسال نیز در تلاش هستیم به منظور رفاه هرچه بیشتر زائران حج تمتع این تعداد را افزایش دهیم.
محمدی اظهار داشت: از همه زائرانی که برای بیماری خود نیازمند داروهای خاص هستند، تقاضا داریم به جز 10 قلم داروی اعلام شده ممنوعه، داروهای خاص خود را به همراه داشته باشند.
خرید بلیط