وزیر آموزش و پرورش: ابزار دست دلالان آموزشی شده‌ایم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در زمینه تجهیزات و اماکن ورزشی به شدت با مشکل مواجهیم و ابزار دست دلالان آموزشی شده‌ایم، گفت: به ازای هر 30 کلاس یک معلم تربیت بدنی متخصص داریم و 36 درصد شاخص توده بدنی دانش‌آموزان ما بالاتر از حد طبیعی است.
به گزارش ایسنا، سید محمد بطحائی در نشست ستاد عالی تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزان دختر با بیان اینکه امروز موضوع جدی برای ما نشاط و سرزندگی برای دانش‌آموزان، امید به آینده، تاب آوری و بالارفتن تحمل در برابر فشارهاست عنوان کرد: تاب آوری بچه‌های امروز در برابر شرایطی که به آنها تحمیل می‌شود به دلایل مختلف نسبت به نسل گذشته کمتر است.
وی افزود: آسیب‌های اجتماعی امروز یکی از مسائل جدی برای همه کشور است و نگران گسترش آسیب‌ها هستیم. اینکه نسل آینده در معرض خطر است باید مورد توجه قرار بگیرد.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید باور کنیم نسل آینده با روشی که جلو می‌رویم در معرض خطر است گفت: بازدیدی از یک مدرسه در روستایی داشتیم که متاسفانه سرویس بهداشتی هم نداشت. درحالی که در کنار مدرسه حسینیه‌ای با امکانات بهداشتی وجود داشت که سالی چند مرتبه در آن گشوده می‌شد؛ چرا نباید این امکانات در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد؟
بطحایی با اشاره به محدودیت‌های دختران در حوزه ورزش و ضرورت مورد توجه قرار گرفتن آن بیش از گذشته گفت: بتدریج به یک حلقه بسته و محدودی افتادیم که تصور میکنیم هرچقدر دانش دانش‌آموزان افزایش یابد موفق‌تر هستند و باید انبوهی از مطالب درسی را در ساعات محدودی به آنها منتقل کنیم. با این وجود دیگر مجال گفت وگو در کلاس وجود ندارد و از اهداف پرورشی دور افتادهایم.
وی با بیان اینکه در زمینه تجهیزات و اماکن ورزشی به شدت با مشکل مواجهیم گفت: برج‌ها اجازه نمی‌دهند دختران ما در حیاط مدرسه ورزش کنند. در جایی که معلم مرد در مدرسه دخترانه داریم ازحیث اجرای درس تربیت بدنی با مشکل مواجهیم. به ازای هر 30 کلاس یک معلم تربیت بدنی متخصص داریم و 36 درصد شاخص توده بدنی دانش‌آموزان ما بالاتر از حد طبیعی است. این چاقی مفرط و کم تحرکی تبعات و مشکلاتی دارد که گوشه گیری و منزوی شدن از جمله آنهاست.
بطحائی تاکید کرد: باور کنیم نسل آینده درخطر است و یکی از راهکارها بویژه برای دختران توسعه فعالیتهای تربیت بدنی است. مصمم هستیم فاصله ایجاد شده میان دستیابی دختران و پسران را کاهش دهیم.
خرید بلیط