چهار شهید و 620 زخمی در تظاهرات روزجمعه فلسطینی ها

هزاران فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه راهی نوار مرزی غزه شدند تا در یازدهمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت تحت عنوان “تظاهرات میلیونی” قدس شرکت کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، تظاهرات این هفته از این نظر که همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس و در ماه مبارک رمضان برگزار شد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود.
گروه‌ها و جریان‌های ملی و اسلامی فلسطینی از چند روز پیش با صدور فراخوان‌هایی عموم فلسطینیان را به مشارکت گسترده در تظاهرات روز جمعه فراخواندند.
اشغالگران صهیونیست با شلیک گسترده گاز اشک آور اقدام به سرکوب تظاهرات کنندگان فلسطینی در مناطق مرزی نوار غزه به ویژه جنوب این منطقه کردند که ده‌ها فلسطینی از جمله چندین کودک بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که چهار فلسطینی از جمله یک نوجوان 14 ساله به شهادت رسیده و بیش از 620 فلسطینی دیگر زخمی شدند که حال هفت نفر از آنان وخیم است. در میان مجروحان یک زن و چندین خبرنگار هم دیده می‌شود.
اشغالگران صهیونیست به سمت نیروهای امدادگر و خودروهای امدادرسانی هم تیراندازی کردند.
لازم به ذکر است که تاکنون در جریان تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی غزه که از 10 فروردین گذشته آغاز شده است، 134 نفر به شهادت رسیده و نزدیک به 14 هزار نفر دیگر زخمی شدند که حال صدها نفر از آنان وخیم است.
رزرو هتل