روزنامه ایران
1397/01/28

برد استقلال و پرسپولیس مقابل الهلال و السد با طعم صدرنشینیپرسپولیس و استقلال با پیروزی مقابل حریفان خود به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند.
به گزارش گروه ورزش، پرسپولیس از ساعت ۱۹:۳۰ دیروز در آخرین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم السد قطر رفت. در این بازی که با قضاوت بیریرا سریلانکایی در ورزشگاه آزادی برگزار ‌شد، پرسپولیس خیلی زود به گل رسید و در دقیقه ۳ مرتضی پورعلی‌گنجی که در ترکیب السد بازی می‌کرد، روی سانتر ارسالی محمد انصاری و در حالی که قصد دور کردن توپ را داشت، به اشتباه با ضربه سر، دروازه‌ خودی را باز کرد تا سرخپوشان از میهمان خود پیش بیفتند. بعد از گل پرسپولیس، فشار السد آغاز شد و اولین موقعیت جدی نماینده قطر با حمله پرتعداد بازیکنان این تیم ایجاد شد اما در حالی که دو بازیکن السد مقابل دروازه خالی پرسپولیس منتظر توپ بودند، ضربه بازیکن این تیم به بیرون رفت.  تلاش دو تیم در ادامه نتیجه‌ای نداشت تا نیمه اول با پیروزی پرسپولیس به پایان برسد. نکته حائز اهمیت اینکه در دقیقه پایانی این نیمه، سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس با کارت زردی که گرفت، بازی رفت مرحله بعد قرمزها را از دست داد. در نیمه دوم بازی بیشتر در میانه میدان پیگیری شد و پرسپولیس به دنبال ضد حمله بود تا به گل دوم برسد و السد هم امیدوار بود با پاس‌های مهندسی ژاوی به تساوی برسد اما نتوانست موقعیت خاصی را ایجاد کند. البته در دقیقه  86 یک موقعیت بسیار خوب برای السدی‌ها به وجود آمد که ضربه بونجاح به تیر افقی دروازه پرسپولیس برخورد کرد تا با خوش‌شانسی قرمزها این فرصت گل نشود. در دقیقه 95 و در حالی که همه منتظر سوت پایان بازی بودند، خطای شجاع خلیل‌زاده روی بازیکن السد باعث شد داور پشت محوطه جریمه اعلام ضربه ایستگاهی کند. ضربه ژاوی راهی به دروازه پرسپولیس پیدا نکرد و توپ به دیوار دفاعی برخورد کرد و به کرنر رفت اما داور در سوت خود به نشانه پایان بازی دمید تا پرسپولیس علاوه بر گرفتن انتقام شکست بازی رفت، به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم شود.
در دیگر دیدار حساس هفته پایانی مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، الهلال و استقلال در کویت به مصاف هم رفتند. استقلال در نیمه اول به دنبال حفظ بازی و تساوی بود. آبی‌ها که می‌دانستند با تساوی هم صدرنشین گروه چهارم خواهند شد، در این دیدار به آب و آتش نزدند و در سوی مقابل الهلال در دقایقی بهتر از آبی‌ها بازی کرد و یکی دو فرصت را هم بازیکنان این تیم به دست آوردند از جمله فرصتی که در دقیقه ۲۰ نصیب مهاجم الهلال شد ولی شوت مختار فلاته را رحمتی با پا راهی کرنر کرد اما در دقیقه ۳۶ این استقلال بود که به گل رسید. در این صحنه، ارسال عالی سرور جپاروف برای وریا غفوری با اشتباه الشهرانی همراه شد و مدافع ملی‌پوش آبی‌ها گل اول بازی را به ثمر رساند تا نیمه اول با برتری یک گله استقلال به پایان برسد. در نیمه دوم بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد ولی الهلال به دنبال گل تساوی بود که باز هم رحمتی با واکنش خود مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد. این بازی در نهایت به سود شاگردان وینفرد شفر به پایان رسید. استقلال در هر دو بازی رفت و برگشت الهلال را شکست داد و به عنوان صدرنشین گروه D راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.