نامه پسر جمال عبدالناصر به بشاراسد: سوریه گورستان متجاوزان خواهد بود

«عبدالحکیم» پسر «جمال عبدالناصر» رئیس جمهوری پیشین مصر با ارسال نامه‌ای برای «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، تجاوز نظامی به این کشور را محکوم و تاکید کرد سوریه قلب تپنده جهان عرب است و گورستان استعمارگران و متجاوزان می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری مصری «البوابه»؛ عبدالحکیم، تجاوز سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را یادآور تجاوز سه‌گانه رژیم صهیونیستی، فرانسه و انگلیس به مصر در سال 1956 دانست و گفت: آن زمان مصر در مقابل متجاوزان ایستاد و سوریه اعلام کرد دمشق، در کنار قاهره می‌ایستد و البته مصر، گورستان استعمار با آن چهره زشتش شد و سوریه نیز گورستان استعمارگران و متجاوزان خواهد بود.
پسر جمال عبدالناصر افزود: استعمار نوین تصور می‌کند با ایادی و مزدوران خائنش در کشورهای عربی می‌تواند اراده خود را بر ما تحمیل کند اما ما در مصر، سرزمین جمال عبدالناصر اعلام می‌کنیم، قاهره در کنار دمشق می‌ایستد.
جمال عبدالناصر حسین دومین رئیس‌جمهور مصر بود که از 1335 تا هنگام مرگ 1349، چهارده سال قدرت را در دست داشت. او یکی از محبوبترین چهره‌های عرب محسوب می‌شود.
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار داد که براساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک‌های شلیک شده متجاوزان به منطقه «دنحه» در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد در حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است. سامانه‌های ضد هوایی سوریه با موشک‌های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد بر اثر حمله موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش (فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیرنظامی زخمی شدند.
به گزارش ایرنا، وزارت اطلاع‌رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعاهای رسانه‌هایی که عمداً و یا بدون اطلاع به بزرگ‌نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می‌کنند، توجه نکنند.
جمعی از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند.
زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم‌پیمانانش عادی است.
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما شده‌ و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند.
خرید بلیط