تعیین شهردار جدید پایتخت تا یک‌ماه آینده

 عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هر فردی می‌تواند یکی از گزینه‌های شهرداری تهران باشد، گفت: تا یک ماه آینده تکلیف شهردار تهران مشخص می‌شود. زهرا نژادبهرام با اشاره به برگزاری نخستین جلسه هم‌اندیشی برای تعیین فرآیند و شاخص‌های انتخاب شهردار تهران به تسنیم اظهار کرد: این جلسه صبح دیروز با حضور اعضای شورای شهر تهران برگزار شد. وی تصریح کرد: در این جلسه شاخص‌های موردنظر درباره انتخاب شهردار تهران مطرح شد و قرار شد اعضای شورای شهر تهران تا روز سه‌شنبه هفته جاری نظرات و پیشنهادات خود را در این بخش در اختیار هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران قرار دهند. نژادبهرام با تاکید بر اینکه شورای شهر تهران تلاش می‌کند تا یک ماه آینده شهردار تهران را انتخاب کند، گفت: زمانبندی برای این بخش پیش‌بینی شده اما تلاش می‌شود کمتر از یک ماه شهردار تهران انتخاب شود. عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد محسن هاشمی به عنوان شهردار تهران انتخاب شود، گفت: هر چیزی احتمال دارد اما این موضوع بعید است، چرا که اعضای شورای شهر تهران قبل از آغاز به کار رسمی شورا ماده واحده‌ای را به امضا رساندند که در آن تاکید شده هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران از پارلمان خارج نشوند.
انتخاب شهردار در یک روند مشخص
علاوه بر این رئیس شورای شهر تهران گفته است: «شهردار تهران با مشورت و در یک روند مشخص انتخاب می‌شود.» محسن هاشمی در ابتدای جلسه شورای شهر تهران در روز یکشنبه  ۲۶ فروردین‌ماه، درباره انتخاب شهردار تهران افزود: شورای شهر تهران در روندی مشخص و با مشورت برای انتخاب شهردار اقدام می‌کند. اعضای شورای شهر صبح یکشنبه در جلسه صبحانه کاری خود درباره شیوه و فرآیند انتخاب شهردار صحبت کردند.
تغییر در فرآیند انتخاب شهردار
همچنین عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران گفته: قرار است تغییراتی در فرآیند انتخاب شهردار اتفاق افتد. محمد علیخانی افزود: در این جلسه درباره فرآیند انتخاب شهردار بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت و قرار شد تغییراتی در فرآیند انتخاب شهردار ایجاد شود. وی با بیان اینکه دستورالعملی برای انتخاب شهردار تهیه کرده بودیم، گفت: قرار است چند آیتم آن تغییر کند. بنابر اظهارات علیخانی، اعضای شورا قرار است پیشنهادات خود را در این‌باره تهیه کرده و روز سه‌شنبه در جلسه هم‌اندیشی دیگری که برگزار خواهد شد مورد بحث و بررسی قرار گیرد. وی در پاسخ به این پرسش که درباره گزینه‌های شهرداری تهران موضوعاتی مطرح شد؟ گفت: وارد این بحث نشدیم و قرار است تغییراتی در فرآیند انتخاب شهردار ایجاد کنیم.
 
خرید بلیط