از لغو جام‌جهانی فرنگی در اهواز تا انصراف از جام‌جهانی آمریکا

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد با توجه به مسایل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران امکان برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی که قرار بود فروردین ماه به میزبانی اهواز برگزار شود، فراهم نیست‌.
فدراسیون کشتی اعلام کرد، در نامه اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون کشتی ایران اعلام شده است که با توجه به مسایل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، نظر اتحادیه جهانی این است که امکان برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در روزهای۲۳ و ۲۴ فروردین ماه سال ۹۷ در اهواز فراهم نیست‌. اتحادیه جهانی این موضوع را به فدراسیون‌های ملی دیگر کشورهای شرکت‌کننده در جام‌جهانی نیز اعلام کرده است‌.
به این ترتیب با توجه به بر هم خوردن مسابقات جام‌جهانی، فدراسیون کشتی به زودی زمان برگزاری مرحله اول و دوم مسابقات انتخابی تیم‌های ملی برای شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا و رقابت‌های جهانی مجارستان را اعلام می‌کند‌.
انصراف کشتی آزاد از حضور در جام‌جهانی آمریکا
از طرفی با توجه به برگزار نشدن رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی در اهواز، تیم ملی کشتی آزاد نیز در مسابقات جام‌جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند‌.
فدراسیون کشتی اعلام کرد: با توجه به اعلام قبلی ایران مبنی براینکه اگر امکان برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در زمان پیشنهادی از سوی ایران نباشد، تیم ملی کشتی آزاد هم به دلیل جلو آمدن زمان برگزاری انتخابی تیم ملی نمی‌تواند در مسابقات جام‌جهانی شرکت کند، فدراسیون کشتی این موضوع را به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد و اتحادیه نیز با این موضوع موافقت کرد‌. به این ترتیب با توجه به حضور نیافتن در جام‌جهانی، فدراسیون کشتی به زودی زمان برگزاری مرحله اول و نهایی مسابقات انتخابی تیم‌های ملی برای شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا و رقابت‌های جهانی مجارستان را اعلام می‌کند‌.
لالوویچ: کشتی ایران ریگی شده در کفش ما
این در حالی است که رییس اتحادیه جهانی کشتی نسبت به اتفاقات اخیر در کشتی ایران واکنش تندی نشان داد‌. او تهدید کرد که ادامه این روند می‌تواند آسیب جدی به کشتی و ورزش ایران وارد کند‌.
نناد لالوویچ درباره اتفاقات اخیر در کشتی ایران، اظهار کرد: ایران تبدیل به ریگی در کفش‌مان شده است‌. برخی از اوقات چنین اتفاقاتی در کشتی رخ می‌دهد و گاهی اوقات نیز ممکن است در دیگر ورزش‌ها بیفتد‌. می‌خواهیم از تکرار این اتفاقات در آینده جلوگیری کنیم‌. وی ادامه داد: دقیقا نمی‌دانیم که چه شده است، خبرهایی به ما رسیده که رییس فدراسیون کشتی ایران استعفا کرده است‌. در حال‌ حاضر به او دسترسی ندارم، اما می‌خواهم که حقایق را بدانم‌. به خصوص که مسابقات در ایران به زودی خواهیم داشت و برگزاری آنها بدون رییس فدراسیون آسان نیست‌. من دلیل ‌اصلی اینکه او چرا استعفا داده است را نمی‌دانم اما اگر مربوط به اتفاقات اخیر باشد خوب نیست‌. ورزش ایران اگر به این روند، مسابقه ندادن مقابل ورزشکاران اسراییل ادامه‌ دهد ریسک زیادی را متحمل شده است‌.
نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی فدراسیون در ادامه‌ افزود: شرایط واقعا پیچیده است‌. ما نیاز به کمک دیگر فدراسیون‌ها و کمیته‌ بین‌المللی المپیک داریم‌. مسوولان ایران باید متوجه شوند که اگر نخواهند که ورزشکاران‌شان مقابل همه کشورها مبارزه کنند، نه تنها به کشتی ضربه وارد می‌کنند،‌ بلکه به تمام ورزش ایران ضربه می‌زنند‌.
وی گفت: مسوولان بین‌المللی ورزش اجازه چنین اتفاقی را نمی‌دهند‌. تنها بازنده در آخر ورزشکاران ایران هستند‌. تمامی جنبش ورزش باید با هم متحد شود و به مسوولان توضیح دهد که این اتفاق دیگر نمی‌تواند رخ دهد‌. من صربستانی هستم اما باید از منافع ورزشکاران کوزوو نیز حمایت کنم‌. ما باید بدانیم که ورزش کاملا مستقل از سیاست است‌. روابط بد بین کشورها نباید بر شرایط ورزشکاران تاثیر بگذارد‌. ما همین مشکل را با اوکراین و روسیه هم داریم اما مسابقاتی داریم که در هر دو کشور برگزار خواهند شد و مطمئن هستیم که ورزشکاران آنها بدون مشکل در مسابقات شرکت می‌کنند‌.
خرید بلیط