باید سختگیری و دخالت‌ها در زندگی مردم کم شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سخنانی گفت: ممکن است مردم در شیوه و نحوه اجرا و برنامه‌ها به اداره امور، انتقاداتی داشته باشند، اما خواهان احترام به فرهنگ ملی و دینی‌شان هستند و هیچ‌کس نمی‌خواهد فساد در جامعه باشد و همه به‌دنبال مبارزه با فساد هستند و انقلاب اسلامی برای استقلال، آزادی، فرهنگ اسلام و فرهنگ ملی و برای جمهوریت و اسلامیت بود و معتقدند که این مسیر قابل بازگشت نیست و ملت ایران آرمان‌ها و مسیری را که انتخاب کرد، با قدرت ادامه خواهد داد.
روحانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با وحدت و انسجام همه ملت ایران به ثمر نشست، خاطرنشان کرد: امام راحل، مردم ایران و رژیم فاسد و غیرقانونی شاه، قبل از سال ۵۷ نیز حضور داشتند، اما چرا انقلاب در سال ۴۱ یا ۴۲ به پیروزی نرسید. تفاوتی که سال ۵۷ با سال‌های گذشته خود داشت این بود که در این سال، همه مردم به انسجام و آرمان مشترکی دست یافتند و همه آماده فداکاری در راه رسیدن به آن آرمان‌ها و اهداف شدند.
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تا زمانی که وحدت و انسجام در جامعه وجود دارد، انقلاب اسلامی نیز پایدار خواهد ماند، گفت: هیچ قدرت خارجی و هیچ گروه و گروهکی تا زمانی که ملت ایران منسجم هستند، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و انقلاب پایدار خواهد ماند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه اراده، نشاط و امید به آینده از پایه‌های اصلی پیشرفت کشور است، تاکیدکرد: اگر کسی نشاط و امید صددرصدی به آینده ندارد، نباید در مسئولیت بماند. ما کاملاً به آینده کشور امیدواریم و می‌توانیم کشورمان را در مسیر پیشرفت قرار دهیم.
وی با طرح این سوال که چرا همه دنیا در خصوص برجام در برابر ترامپ ایستادند، اظهارداشت: بی‌تردید اگر نظام و آینده کشورمان مستحکم نبود، بیش از ۱۹۰ کشور جهان روبه‌روی ترامپ نمی‌ایستادند و این ایستادگی نشانه اعتماد جهان به این نظام، ملت و دولت است، چراکه آنها در مسیری که می‌خواهند قراربگیرند، محاسبات لازم را انجام می‌دهند و بی‌دلیل تمام حیثیت و توان سیاسی خود را هزینه نمی‌کنند.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از مدیریت وزارت کشور و شورای امنیت در اغتشاشات دی‌ماه، اظهارداشت: اینکه یک بحران در طول یک هفته جمع می‌شود، اقدامی بسیار بزرگ و ارزنده است که البته در این زمینه همه دستگاه‌ها به صحنه آمده و به‌خوبی و با دقت این بحران را مدیریت کردند.
دکتر روحانی تصریح کرد: در روز اول شروع بحران و اغتشاشات به پلیس دستور دادیم که بدون سلاح، امنیت را در خیابان‌ها برقرار کند و پلیس کشورمان با آرامش کامل امنیت را برقرار کرد. رئیس‌جمهور با بیان اینکه قانون‌اساسی کشورمان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و به‌خوبی می‌تواند، ضمن اداره کشور، رضایت عمومی را هم به شرط التزام و اجرای کامل آن برقرار سازد، اظهارداشت: باید از همه ظرفیت‌های قانون‌اساسی در مدیریت بهتر امور استفاده کنیم و فصول مختلف قانون‌اساسی از جمله فصل سوم قانون‌اساسی که مربوط به حقوق ملت است را موردتوجه قرار دهیم. به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سال آینده به‌عنوان چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، بایستی سال نشاط، امید و شادمانی مردم ایران باشد، اظهارداشت: باید سختگیری و دخالت‌ها در زندگی مردم سراسر کشور، کم شود و همگان اساس اسلام را که بر پایه فرهنگ، اصلاح و تبلیغ است را در مواجهه با مردم در پیش بگیرند، چراکه اسلام دین مشقت و سختگیری نیست بلکه دین بشارت و هدایت و سمحه و سهله است.
خرید بلیط