هوشياري در مقابل تفرقه‌افکني دشمن


بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي‌در ديدار دست‌اندرکاران کنگره شهداي استان سيستان‌وبلوچستان که در تاريخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، در محل اين همايش در زاهدان منتشر شد. حضرت آيت ا... خامنه‌اي در اين ديدار با اشاره به علاقه عميق خود به مردم سيستان و بلوچستان، مردم بلوچ را گرم، صميمي، با صفا و با استعداد، و مردم سيستان را از لحاظ گذشته تاريخي در بين همه اقوام ايراني، کم‌نظير و درخشان توصيف و خاطرنشان کردند: با وجود اين استعدادهاي سرشار، در دوران قاجار و پهلوي به مردم سيستان و بلوچستان بي‌اعتنايي مي‌شد و همين موجب شد که استعدادهاي مردم بروز نکند. ايشان، خدمات انجام‌شده در اين منطقه در سالهاي پس از انقلاب را نشانه محبت دوطرفه مردم و نظام دانستند و با اشاره به نيازهاي مطرح‌شده از جانب استاندار در اين ديدار افزودند: نيازهاي مردم استان همچون آب‌شيرين‌کن و خط آهن را بايد از طريق مسئولان ارشد دولتي به‌طور جدي دنبال کنيد و با ميدان آوردن بخش خصوصي، استفاده از منابع صندوق توسعه ملي نيز امکان‌پذير خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي، سيستان‌وبلوچستان را همچون استانهاي کردستان و گلستان مظهر وحدت اسلامي‌و الگوي همکاري و زندگي برادرانه شيعه و سنّي براي دنيا دانستند و با تأکيد بر هوشياري در مقابل تفرقه‌افکني دشمن گفتند: شهادت يک نوجوان سنّي در دفاع مقدس و يا شهادت يک مولوي اهل سنت به علت دفاع از انقلاب اسلامي‌به‌دست ضدانقلاب، نشان مي‌دهد برادران شيعه و سني در جمهوري اسلامي‌در دشوارترين ميدان‌ها در کنار يکديگر حاضرند و بايد با کارهاي فرهنگي و هنري اين حقايق و وحدت واقعي را مجسم و نمايان کرد.
حضرت آيت ا... خامنه‌اي، ايستادگي جمهوري اسلامي‌در مقابل جاهليت مدرن با وجود تحريم و همه توطئه‌هاي نظامي‌و فرهنگي دشمنان را مرهون قدرت ايمان و فداکاري مردم خواندند و گفتند: مظهر کامل ايمان راسخ در زنجيره بسيار مهم ايمان و مقاومت، شهيدان و ايثارگران هستند، بنابراين نظام اسلامي‌به تعظيم و تکريم شهدا نيازمند است.


خرید بلیط