سخنگوی دولت: رئیس جمهوری پیگیر پرونده مرگ سید امامی استپیکر کاووس سیدامامی، استاد جامعه‌شناسی که پس از 15 روز بازداشت از خودکشی او در «اوین» خبر دادند، ظهر دیروز در روستای امامه تهران تشییع و تدفین شد.
در حالی که طی سه روز گذشته واکنش‌ها به مرگ این استاد دانشگاه امام صادق(ع)  حکایت از غلبه ناباوری نسبت به خبر خودکشی او داشت، در اظهارات دیروز وکیل خانواده سیدامامی و یک نماینده مجلس بر واقعیت داشتن نحوه مرگ او تأکید شد.
سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان جزئیاتی از نحوه مرگ سید امامی گفت: «برای ما کاملاً مسجل است که سید امامی خودکشی کرده است.»
به گزارش ایرنا، نقوی حسینی با بیان اینکه «فیلم داخل زندان مرحوم سید امامی با حضور هیأتی از مجلس و همچنین نایب رئیس مجلس بازبینی شد و این فیلم گویاست که خود فرد برای مقدمات خودکشی اقدام می‌کند»، توضیح داد: «به دلیل آن که سید امامی شخصیت علمی و استاد دانشگاه بود، اتاق خاصی به وی داده بودند. او محلی که استراحت می‌کرد را به نحوی آماده می‌کند که هر کس از پشت پنجره نگاه کند، احساس کند فرد خوابیده است، یعنی بالش و پتو را طوری می‌گذا

منبع خبر:

رزرو هتل