علیه عادل؛ علیه کی‌روش

علی کریمی، جادوگر شاکی این روزهای فوتبال ایران، بعد از انجام چند ‌بازی به عنوان سرمربی سپیدرود رشت از سمتش استعفا داد! او که در هفته بیست‌و‌سوم رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه آزادی با شکست سنگین 3 بر صفر برابر استقلال به ‌کار خود پایان داد، بعد از بازی با نوشتن استعفانامه، دست مسئولان این تیم شمالی را باز گذاشت تا در صورتی که او را نمی‌خواهند، با استعفایش موافقت کنند. کریمی که در پنج دیداری که سرمربی تیم سپیدرود بود، با دو باخت، دو تساوی و یک برد توانست پنج امتیاز برای این تیم به دست آورد، دلیل این کارش را وارد‌کردن «شوک» به تیم دانسته است. البته او حرفی از استعفای قطعی نزده و این مورد را بر عهده مدیریت باشگاه گذاشته تا در صورت لازم‌دانستن این شوک، با جدایی او موافقت ‌کرده و کار را با مربی دیگری ادامه دهند. سپیدرودی‌ها با وجود تغییر در کادر فنی همچنان یکی از تیم‌های انتهای جدول هستند که خطر سقوط تهدیدشان می‌کند. البته آن‌طور که از باشگاه سپیدرود خبر رسیده، مسئولان این باشگاه علاقه‌ای به پذیرش استعفای کریمی ندارند و همچنان می‌خواهند با این مربی جوان به کار ادامه دهند. روز گذشته، سخنگوی این باشگاه گفته بود چه شفاهی و چه کتبی، قطعا سپیدرود با استعفای کریمی مخالفت خواهد کرد. البته این موارد باعث نشده که کریمی همچنان از مواضع تند‌ و ‌آتشینی که دارد کوتاه بیاید؛ او بعد از بازی مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، به کنفرانس خبری نرفت و با حضور در میکسدزون صحبت‌هایش را در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ صحبت‌هایی که درست مثل روزهای گذشته تند بود. در زیر به بخشی از صحبت‌های کریمی اشاره شده است. 
انتقاد چندباره از 90
شما (خبرنگاران) باید از عادل بپرسید. وقتی او گفت من با کنار‌گذاشتن لوگوی برنامه او به مردم توهین کردم، آیا کمپینی علیه من درست شد؟ من این کار را تأیید می‌کنم و باز هم در کنفرانس خبری اگر لوگوی نود را ببینم، چنین کاری می‌کنم. شما در برنامه 90 اگر واقعا رسانه هستید، ببینید چرا بازیکنان تیم ملی را در فرودگاه لخت کردند؟ چرا دستیار کی‌روش آن‌طور با نماینده فیفا برخورد کرده است؟ سر داستان طاهری و طارمی سه برنامه را به این موضوع اختصاص دادند، اما چند برنامه برای بلیت‌فروشی و سپردن این کار به آن شرکت خاص درست کردند؟ فقط یک بار ابتدای فصل برنامه گذاشتند و سه، چهار ماه بعد، اما یک‌ بار پیگیری نکردند».
دعوت به کمیته انضباطی
صد احضاریه دیگر هم بدهند تا تهش می‌روم. من اگر اشتباه کردم، باید تاوان بدهم، اما ما را از کمیته انضباطی نترسانید. من همه حرفایم را گفتم و الان هم در کانال من است، شما می‌توانید از آن پرینت بگیرید. مردمی که با من هستند، می‌دانند، مردمی هم که نیستند بروند و ببینند، بحث‌هایی می‌کنید که واقعا خنده‌دار است. بنرهایی که زده بودند در استادیوم را ببینید، حتما آن بنرها را شما نشان دهید... 90 کجاست؟ اگر 100 هم بیاید یا 120 باز هم می‌روم. اگر رئیستان (عادل) جرئت داشته باشد من را روی خط می‌آورد. قبل از این برنامه هم آمدند و گفتند که دوربین بیاوریم و صحبت کنیم، اما من قبول نکردم، چون می‌دانستم قسمتی از آنها را به دلخواه کم می‌کنید، اما چرا بعد از آن موضوع من را روی خط نیاوردند؟! حالا هم که نتیجه‌اش را گرفتید و امیدوارم درس گرفته باشید».
همراهی دیگر بازیکنان قدیمی
خداداد عزیزی و مهدی هاشمی‌نسب با من تماس گرفتند و با آنها حرف زدم. آنها می‌خواستند به من کمک کنند و جا دارد از این دو عزیز تشکر کنم. راهی را شروع کرده‌ایم که تا انتهایش می‌رویم. شما بروید از رئیس فدراسیون سؤال کنید که چرا شکایت شخصی‌اش را در سایت فدراسیون گذاشته است. شما خیلی سؤال‌ها می‌پرسید و می‌گویید که جواب نمی‌دهند. من گفتم بیایید مناظره بگذاریم و صحبت کنیم. مگر مشکلی وجود دارد؟!».
جدایی از تیم ملی
این را بروید از رئیس فدراسیون سؤال کنید. من به تیم ملی رفتم و دیدم که شرایط فراهم نیست و کی‌روش کسی نیست که من می‌خواستم. من دوست داشتم رابطه من و کی‌روش همان رابطه بازیکن و مربی باقی می‌ماند. شما ببینید مربی‌های تیم ملی را به چه دلیل اخراج کردند، به این دلیل که پسرخوانده کی‌روش آن هم بدون ‌مدرک بشود مربی تیم ملی! وقتی به اینها پاسخ نمی‌دهند یعنی ریگی در کفششان است، مگر غیر از این است. باز هم می‌گویم که مربی تیم ملی پسر خودش است و مدرک مربیگری ندارد و الان فرستادنش به اروپا تا یک هفته‌، دو هفته‌ای یک کاغذ بگیرد به عنوان مدرک. اگر من هم بودم، به دلیل اینکه پسرخوانده ندارم، پسرخاله و پسرعمه‌ام را به تیم می‌آوردم».
مرخصی‌های کی‌روش
تا جایی که من اطلاع دارم یک مربی خارجی که با یک باشگاه و تیم ملی قرارداد می‌بندد، باید سالی شش هفته مرخصی داشته باشد، حالا می‌تواند این مرخصی را یک‌جا استفاده کند یا بخش‌بندی کند. از من این سؤال‌ها را نپرسید؛ چراکه من بخواهم پاسخ بدهم باید تا صبح حرف بزنم، بروید از کسانی سؤال کنید که این قرارداد را امضا کردند. یک قرارداد برای بلیت‌فروشی امضا می‌کنند که زیرش نام تاج و دبیر فدراسیون وجود دارد. آن وقت بهار‌وند را می‌آورند تا جواب دهد».
خرید بلیط