حرف مردم شكايت از فساد و تبعيض است

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي روز پنجشنبه و همزمان با سالروز بيعت تاريخي همافران نيروي هوايي در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ با امام(ره)، با جمعي از فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي و قرارگاه پدافند هوايي ارتش ديدار كردند.
رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار، ايام‌الله و مناسبت‌هاي مهم انقلاب اسلامي را مايه قوام و استحكام نظام دانستند و تاكيد كردند: امسال به لطف الهي، ۲۲ بهمن از آن ۲۲بهمن‌هاي تماشايي خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي حركت ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و ديگر مناسبت‌هاي مهم انقلاب اسلامي را فراتر از يك خاطره افتخارآميز دانستند و گفتند: همه اين ايام‌الله، چه مناسبت‌هاي دوران انقلاب اسلامي و چه مناسبت‌هاي مهم ۳۹ سال گذشته، زمينه‌ساز افزايش ذخيره و سرمايه انقلاب و موجب استحكام بيشتر پايه‌هاي انقلاب اسلامي مي‌شوند .
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، انقلاب اسلامي را حقيقتي زنده دانستند و با تاكيد بر اينكه استحكام و قوام امروز انقلاب بيشتر از روزهاي اول است، خاطرنشان كردند: انقلابيون امروز، ايستاده‌تر و آگاه‌تر و بصيرتر از انقلابيون روزهاي اول انقلاب هستند و بر همين اساس، انقلاب پيش رفته و تكامل يافته است.
رهبر انقلاب اسلامي، تغيير و تحول را همچون ديگر موجودات زنده، جزو ذات انقلاب برشمردند و افزودند: اكنون كه انقلاب در حال ورود به چهل سالگي خود است، اصول و مباني، ثابت و پايدار مانده، اما از اين درخت تناور و ريشه‌دار، ميوه‌هاي نو به نو و جديد بروز كرده است.
ايشان كانون اصلي مقابله دشمنان با انقلاب اسلامي را جلوگيري از ظهور ثمرات جديد و استمرار و استقامت انقلاب برشمردند و گفتند: منظور از دشمنان همان كساني هستند كه با پيروزي انقلاب اسلامي، حكومت دست‌نشانده و مطيع آنها در اين منطقه حساس سرنگون شد كه در رأس آنها دولت امريكا قرار دارد.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به شيوه‌هاي متنوع و گسترده دشمنان براي مقابله با انقلاب خاطرنشان كردند: آنها از متفكر نماها، نظريه پردازان قلابي، روزنامه‌نگاران و قلم به مزدها، دلقك و همه امكانات فضاي مجازي استفاده مي‌كنند تا بر مردم تاثير بگذارند اما ناگهان در برخي ايام‌الله همچون ۲۲ بهمن يا ۹ دي سال ۸۸ يا ۹ دي امسال و راهپيمايي‌هاي خودجوش و پرشور و پرهيجان بعد از آن، سيل جمعيت به خيابان‌ها مي‌آيند و با سر دادن شعاري واحد، همه محاسبات دشمنان را به هم مي‌زنند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، تلاش‌هاي بدخواهان ملت ايران را فراتر از اقدامات در فضاي مجازي دانستند و گفتند: آنها از تحريم نيز استفاده مي‌كنند تا مشكلات اقتصادي به وجود آورند، اما همين مردم به دليل عشق به انقلاب اسلامي، گسترده به خيابان‌ها مي‌آيند و موجب قوام و استحكام   انقلاب   مي‌شوند.
ايشان راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال را يك نمونه از عشق و ارادت مردم به انقلاب دانستند و افزودند: امسال به دليل ياوه‌گويي‌هاي برخي دولتمردان امريكا و غير امريكا، مردم احساس مي‌كنند كه دشمن در حال كمين گرفتن و درصدد دشمني است و به همين علت، به حول قوه الهي، حضور مردم در راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال از هميشه گرم‌تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه با تاكيد بر اينكه سياست‌هاي اصولي نظام برآمده از انقلاب اسلامي است، گفتند: از جمله سياست‌هاي اصولي نظام، «استقلال اقتصادي، فرهنگي، سياسي و امنيتي»، «آزادي» و «پيشرفت همه‌جانبه مادي و معنوي» است كه در برخي زمينه‌ها به ويژه علم و فناوري پيشرفت‌هاي خوبي به دست آمده است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «عدالت اجتماعي» را يكي ديگر از سياست‌هاي اصولي نظام برشمردند و افزودند: هدف از عدالت اجتماعي، برداشتن فاصله‌هاي ميان مردم است كه البته در اين زمينه كم‌كاري و عقب‌ماندگي داريم و آن كاري كه بايد انجام بگيرد، هنوز انجام نگرفته ولي همه بدانند كه ما از اين سياست اصولي صرف‌نظر نكرده‌ايم و با جديت به‌دنبال آن هستيم.
ايشان يكي از راه‌هاي تحقق عدالت اجتماعي را مبارزه با ظلم و فساد دانستند و افزودند: مبارزه با ظلم و فساد بسيار سخت است و همان‌گونه كه چند سال قبل گفتم، فساد همچون اژدهاي هفت‌سر افسانه‌ها است كه از بين بردن آن به راحتي امكان پذير نيست ولي حتما بايد انجام شود.
رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كردند: برخورد با ظلم و فساد در ميان كارگزاران حكومتي بايد شديدتر و جدي‌تر از بقيه موارد باشد و همه مسوولان و مديران كشور بايد به اين موضوع توجه كنند.
رهبر انقلاب اسلامي، «ايستادگي در برابر ظلم و فساد در سطح بين‌المللي و رسوا كردن آن» را از جمله سياست‌هاي اصولي برشمردند و تاكيد كردند: امروز ظالم‌ترين و بي‌رحم‌ترين مجموعه‌هاي دنيا، حكومت امريكا است كه حتي بدتر از داعشي‌هاي وحشي است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با يادآوري اين موضوع كه داعش را امريكايي‌ها به وجود آوردند و رييس‌جمهور فعلي امريكا در تبليغات انتخاباتي به آن اشاره كرد، گفتند: امريكايي‌ها علاوه بر ايجاد داعش، از آنها پشتيباني كردند و احتمالا آموزش برخي شيوه‌هاي خشن و وحشيانه را نيز مجموعه‌هاي وحشي امريكا همچون بلك‌واتر به عهده داشتند اما دولت امريكا با وجود همه اين بي‌رحمي‌ها و سنگدلي‌ها، در تبليغات بين‌المللي مدعي حمايت از حقوق بشر و مظلومان و حقوق حيوانات است كه بايد با بيان حقايق، آنها را رسوا كرد.
ايشان، حمايت از ظلم ۷۰ ساله به ملت فلسطين و همچنين حمايت از كشتار مردم يمن و ظلم به آنان را نمونه‌هاي آشكاري از ظلم امريكايي‌ها دانستند و افزودند: زيرساخت‌هاي يمن و مردم مظلوم اين كشور، به طور روزانه به وسيله هم‌پيمانان امريكا و با سلاح‌هاي امريكايي بمباران مي‌شوند اما دولت امريكا هيچ اعتراض و اعتنايي نمي‌كند ولي با كمال وقاحت با نمايش چند آهن‌پاره، ادعاي بي‌دليل ارسال موشك از ايران را مطرح مي‌كنند.
رهبر انقلاب اسلامي گفتند: در حالي كه مردم يمن در محاصره هستند، چگونه امكان ارسال موشك وجود دارد؟
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاكيد كردند: البته بر اساس دستورات صريح اسلام بايد در مقابل ظالم ايستاد و به مظلوم كمك كرد.
ايشان به يك نمونه از ورود و ايستادگي جمهوري اسلامي ايران در قضاياي منطقه اشاره كردند و گفتند: در قضيه مقاومت در منطقه غرب آسيا، امريكايي‌ها تصميم داشتند مقاومت را ريشه‌كن كنند اما ما ايستاديم و گفتيم اجازه نمي‌دهيم. امروز براي همه دنيا ثابت شده است كه امريكا مي‌خواست و نتوانست و ما خواستيم و توانستيم.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ادامه به يك مساله مهم يعني مساله «مردم» و امتياز بزرگ «مردمي و ديني بودن» انقلاب اسلامي پرداختند و گفتند: انقلاب اسلامي، مردمي بود و مردمِ معتقد به اسلام در همه مراحل همچون دفاع مقدس و شهادت فرزندان‌شان، صبر و شكر كردند، زيرا اين دفاع و شهادت در راه خدا و امام حسين عليه‌السلام   بود.
رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه در همه برنامه‌ها بايد مردم در در اولويت باشند، گفتند: اسم مردم مكرر آورده مي‌شود كه البته تكرار و تكيه بر نام مردم در سخنان مسوولان بسيار خوب است اما بايد مردم را بشناسند و بشناسيم.
ايشان با اشاره به فعاليت روشنفكران در دوره طاغوت و دم زدن آنان از مردم، خاطرنشان كردند: رژيم طاغوت در مقابل آن روشنفكران و آثار آنها چندان سخت‌گيري نمي‌كرد زيرا نه روشنفكران حرف مردم را مي‌فهميدند و نه مردم حرف آنها را، ولي امام بزرگوار كه وارد ميدان مبارزه شد، هم او مردم را شناخت و هم مردم سخن او را شناختند و با همه وجود وارد ميدان شدند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تاكيد مجدد بر «شناخت مردم» افزودند: مردم چه كساني هستند؟ مردم همان كساني هستند كه حماسه ۲۲ بهمن هر سال را به وجود مي‌آورند، مردم همان كساني هستند كه پس از وارد شدن اغتشاش‌گران به صحنه، حتي اگر اعتراضي هم داشتند، خود را كنار كشيدند و در روز ۹ دي به ميدان آمدند. مردم همين‌ها هستند. آنها را اشتباه نگيريد. مردم را بشناسيد و خالصانه و براي رضاي خدا، براي مردم كار كنيد زيرا خداوند از ما مسوولان خواسته است خادم مردم باشيم و به آنها خدمت كنيم.
ايشان تاكيد كردند: حرف مردم، شكايت از فساد و تبعيض است. مردم بسياري از مشكلات را تحمل مي‌كنند اما از فساد و تبعيض شِكوه دارند و آن را تحمل نمي‌كنند، بنابراين مسوولان هر سه قوه بايد به‌طور جدي با فساد مبارزه كنند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش پاياني سخنان‌شان، نيروهاي مسلح را به سازندگي توصيه كردند و گفتند: سازندگي در درجه اول، خودسازي و ساخت نظامياني در تراز نظام اسلامي يعني نيروهايي مومن، شجاع، فداكار و با تدبير است كه در مقابل دشمن با كمال قدرت ايستادگي مي‌كنند اما در مقابل دوستان هيچ‌گونه تكبري ندارند.
فرمانده كل قوا با اشاره به سابقه درخشان نيروي هوايي در جهاد خودكفايي و ساخت تجهيزات، افزودند: برخي كشورها تنها چيزي كه دارند پول است اما از دين، اخلاق، عقل، توانايي و مهارت بي‌بهره‌اند ولي شما جوانان، با استعداد و توانايي فكري و قدرت ابتكار مي‌توانيد تجهيزات و سازمان نيروي هوايي را نوسازي كنيد و بدانيد پيروزي با   شما  است.
رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كردند: در همه قضاياي اين سال‌ها، به توفيق الهي، نيروهاي انقلابي پيروزي را از آنِ خود كرده‌اند و در آينده نيز به كوري چشم دشمن، پيروزي متعلق به شما و متعلق به ملت ايران است.
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، اميرسرتيپ شاه‌صفي، فرمانده نيروي هوايي ارتش تشكيل جهاد خودكفايي در نيروي هوايي را از تدابير مهم و راهبردي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در سال ۱۳۵۸ دانست و با بيان گزارشي از توانمندي‌هاي نيروي هوايي در ساخت تجهيزات و همچنين توان دفاعي و رزمي گفت: نيروي هوايي در كمك به آسيب‌ديدگان زلزله كرمانشاه و همچنين كمك به مسلمانان مظلوم و جبهه مقاومت، حضوري فعال دارد و آماده‌ايم به پيمان سربازي خود با برداشتن لكه ننگ رژيم صهيونيستي و جريان تكفيري از منطقه   عمل كنيم.
 
خرید بلیط