استقبال مردم رونق را به فجر آورد

پنجمین روز از جشنواره فیلم فجر با استقبال ادامه‌دار مردم در سینماهای مردمی و افزایش سانس‌های فوق‌العاده فیلم‌ها همراه بود.
همچنین نمایش فیلم «به وقت شام» حاتمی‌کیا در سینمای رسانه روزی پرهیاهو را برای پردیس ملت رقم زد.پنجمین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در حالی سپری شد که سینمای اهالی رسانه شاهد برپایی پرجمعیت‌ترین و جنجالی‌ترین نشست خبری خود در جشنواره امسال بود. همچنین تعداد زیادی از فیلم‌های حاضر در جشنواره به دلیل استقبال مخاطبان به سانس‌های فوق العاده رسیدند.
دو نوبت اول نمایش فیلم‌ها در چهارمین روز جشنواره برای خبرنگاران با فضایی آرام و بدون حاشیه همراه بود و اکثر حاضران منتظر نمایش فیلم «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا و نشست خبری آن بودند.«امیر» ساخته نیما اقلیما نخستین فیلمی بود که برای اهالی رسانه در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد. فیلمی با بازی میلاد کی مرام و سحر دولتشاهی که فضای متفاوتی را به تصویر کشیده بود اما آنطور که باید مورد اقبال عمومی تماشاگران قرار نگرفت.از جمله حواشی نشست این فیلم مي‌توان به ظاهر متفاوت کی‌مرام به خاطر حضورش در فیلم «روسی» اشاره کرد و توضیحات سحر دولتشاهی درباره چگونگی انتخاب نقش‌هایی که بازی می‌کند.  دومین فیلمی که برای اهالی رسانه به نمایش درآمد، فیلمی کمدی با عنوان «خجالت نکش» ساخته رضا مقصودی بود که احمد مهرانفر و شبنم مقدمی دو نقش اصلی آن را ایفا مي‌کردند.این فیلم هم با توجه به صحبت‌های اهالی رسانه چندان در جلب نظرشان موفق نبوده است.آخرین فیلم روز دوشنبه، به «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا اختصاص داشت. فیلمی که پیش از نمایش اظهارات ضد و نقیض زیادی درباره اش مطرح شد و همه منتظر بودند تا تازه ترین اثر این کارگردان را خود روی پرده ببینند.فیلمی که روایتگر قصه پدر و پسر خلبانی بود که برای کمک به مردم سوریه وارد این کشور شده و با داعشی‌ها برخورد مي‌کنند. مهم‌تر از «به وقت شام»، نشست خبری آن بود که شلوغ ترین نشست جشنواره تا به امروز بود و به نوعی رکورد «لاتاری» را شکست و بیش از یک ساعت به طول انجامید. نشست خبری «به وقت شام» بیشتر جنبه سیاسی داشت و مخاطب همه سؤالات شخص حاتمی‌کیا بود. از جمله نکات جالب توجه این نشست اشتباه عجیب محمود گبرلو بود که در ابتدا به جای «به وقت شام» از واژه «بفرمایید شام» استفاده کرد. همچنین حضور فریدون جیرانی و ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره در این نشست قابل توجه بود.
 استقبال مخاطبان
سینماهای مردمی در پنجمین روزی که از جشنواره سپری می‌شد همچون روزهای گذشته با حضور گسترده مخاطبان همراه بود. «چهارراه استانبول» در تمامی سینماهای نمایش دهنده به سانس فوق العاده رسید. «بمب، یک عاشقانه» پیمان معادی، «لاتاری» محمدحسین مهدویان، «به وقت شام» ابراهم حاتمی کیا و «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی دیگر فیلم‌هایی بودند که در روز پنجم به دلیل استقبال مخاطبان به سانس‌هاي فوق العاده رسیدند.
همچنین باران کوثری به همراه طنین نراقی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال و پریا نوروزی بازیکن سابق تیم ملی فوتسال در پردیس کورش به تماشای فیلم «عرق سرد» با مردم نشست. بهروز شعیبی، سارا بهرامی و نگار عابدی هم در دو سانس در سینماهای آزادی و چارسو فیلم «دارکوب» را با مخاطبان دیدند.فیلم‌های «اتاق تاریک» ساخته روح‌اله حجازی، «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی، «سرو زیر آب» محمدعلی باشه آهنگر، «هایلایت» به کارگردانی اصغر نعیمی دیگر آثاری بودند که عوامل شان با حضور در سینماهای مردمی به تماشای فیلم‌ها با مردم نشستند.
 9 فیلم برتر از نگاه مردم
ستاد جمع آوری آرا مردمی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر که روز یکشنبه اسامی 10 فیلم برتر از نگاه مردمی را اعلام کرد، روز دوشنبه 9 فیلم برتر این جشنواره از نگاه مردم تا روز پنجم را اینطور اعلام کرد: «دارکوب» بهروز شعیبی، «عرق سرد» سهیل بیرقی، «تنگه ابوقریب» بهرام توکلی، «سرو زیر آب» محمدعلی باشه آهنگر، «بمب؛ یک عاشقانه» پیمان معادی، «لاتاری» محمدحسین مهدویان، «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی، «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا و «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی.براین اساس فیلم «خجالت نکش» رضا مقصودی از رقابت برای کسب سیمرغ بهترین فیلم جشنواره سی و ششم از نگاه تماشاگران کنار رفت.
نکته جالب توجه این لیست، حضور نداشتن «مصادره» مهران احمدی است. فیلمی که از اولین روز نمایش در سینماهای مردمی با استقبال گسترده مخاطبان همراه شد و از همان روزها به سانس‌هاي فوق‌العاده رسید.همچنین ارائه ندادن آماری از سوی ستاد جمع آوری آرای مردمی و تنها بسنده کردن به اعلام اسامی فیلم‌ها از نکات قابل توجه است.
خرید بلیط