استادیوم‌ آزادی عربستان!

محمدرضا ستوده- دو روز پیش زنان عربستانی توانستند برای اولین بار وارد استادیوم شوند و از نزدیک فوتبال ببینند. خبرنگار صداوسیما هم که به این ورزشگاه رفته بود با یکی از زنان حاضر در ورزشگاه مصاحبه‌ای انجام داده است که آن را می‌خوانید؛
خبرنگار صداوسیما: از اینکه تا این حد کشور عقب‌مونده‌ای هستین که تازه برای اولین بار می‌رین ورزشگاه چه حسی دارین؟
زن عربستانی: درسته که ما خیلی دیر داریم می‌ریم به ورزشگاه ولی بازم خیلی خوشحالیم‌ چون وضع می‌تونست بدتر از این باشه.
خبرنگار صداوسیما: مگه بدتر از اینم میشه؟
زن عربستانی: شاید کسی فکر نکنه بدتر از اینم شدنی باشه ولی باید بگم ما بدبخت هستیم ولی بدبخت‌ترین نیستیم. در همسایگی ما کشوری هست که زنان اونها هنوز نتونستن وارد ورزشگاه بشن و این نشون میده که ما در دنیا در رتبه‌بندی شاخص فلاکت زنان حداقل یکی مونده به آخر شدیم!
خبرنگار صداوسیما:ولی خب عوضش زنان ایرانی سال‌هاست که دارن رانندگی می‌کنن ولی شما به تازگی اجازه رانندگی پیدا کردین..
زن عربستانی: درسته.. وقتی یه زمانی ما توی خونه بودیم اونا توی ماشین، الان ما توی‌ ماشین و ورزشگاه و کنسرتیم ولی اونا هنوز توی ماشینن. امیدوارم به زنان ایرانی توی تولیدات ایران‌خودرو و سایپا بهشون خوش بگذره و از آپشن‌های فوق پیشرفته‌ این محصولات لذت ببرن!
خبرنگار صداوسیما: حس نمی‌کنین حضور شما در کنار آقایون در این فضا اونا یا شما رو به گناه بندازه؟
زن عربستانی: نه. ما اومدیم فوتبال ببینیم و همه نگاه‌شون به مستطیل سبزه.. فرصت برای گناه کردن زیاده دیر نمیشه.. اینجا همه میام برای فوتبال
خبرنگار صداوسیما: ما یه خانم سحر قریشی داریم که اگه بره استادیوم منقلب میشه. شما الان منقلب یا حسی شبیه به انقلاب درون خودتون حس نمی‌کنین؟
زن عربستانی: ما بعد از سال‌ها فرصت پیدا کردیم تا بیایم استادیوم فوتبال تماشا کنیم لطفا وقت منو با حرف زدن در مورد سحر قریشی نگیرین.. بفرمایین دنبال کارتون.. بفرمایین.. اصن برین از ورزشگاه.. شما یک مرد ایرانی هستی ممکنه به گناه بیفتی!
خرید بلیط