وزیر اطلاعات با اشاره به ناآرامی های اخیر: باید برای التیام زخم‌ها گام برداریم

وزیر اطلاعات گفت: حضور به‌موقع و هوشیاری مردم و نهادهای دخیل در امر امنیت موجب شکست دشمنان در ناآرامی های اخیر و جلوگیری از تکرار حوادث گذشته شد.
حجت الاسلام سیدمحمود علوی در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی در بیرجند با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای عرصه گمنامی، به حوادث هفته های اخیر اشاره کرد و افزود: با واکاوی این حوادث می توان دست‌های عبرت آموزی برای پیشگیری از آن گرفت. وی تصریح کرد: اینگونه اتفاقات، باید ما را به آسیب شناسی و واکاوی آنها برای جلوگیری از تکرار چالش‌ها رهنمون کند و راه اساسی پیشگیری از چالش‌ها ، هم افزایی و پرهیز از ضایع کردن انرژی ها است. وزیر اطلاعات با بیان اینکه اختلافات موجب هلاکت ملت‌ها می شود، افزود: در صورت وحدت و همدلی، استحکام ملت‌ها تقویت می شود، همانطور که همه دیدیم آن زمانی که نهادهای دخیل در امنیت با یکدیگر وحدت پیدا کردند و مردم به صحنه آمدند، توانستند به آن حوادث تلخ پایان دهند. علوی با اشاره به تعداد اندک آشوبگران و دامن زدن دشمنان به ماجرا با هدف تسری دادن آن به برخی نقاط کشور گفت: اگرچه این حوادث، آسیب‌هایی رساند و موجب شاد شدن دشمنان شد اما در عین حال ، هم افزایی همه دستگاه ها و نمایش قدرت جمهوری اسلامی را در مهار حوادث و آسیبها در کمترین زمان ممکن به نمایش گذاشت.
وزیر اطلاعات در همین راستا بر کنار گذاشتن هر گونه اقدامات و اعمال وحدت شکن در کشور تاکید کرد و اظهار کرد: باید برای التیام زخم‌ها گام برداریم و نارضایتی ها را برطرف کنیم. علوی، دامن زدن به نارضایتی ها را شیوه دشمنان دانست و گفت: باید از بازی کردن در پازل دشمن پرهیز کرد چراکه ممکن است دامن زدن به نارضایتی ها در درون نظام، موجب بروز مجدد حوادث و
ناآرامی ها شود. وزیر اطلاعات یادآور شد: دشمنان در صدد فعال کردن گسل‌های اجتماعی در جامعه ما هستند و باید عوامل نارضایتی ها را به عنوان آسیب اجتماعی واکاوی کنیم تا به تهدید بالقوه منجر نشود. وی در این زمینه بر تمسک به سیره اولیای الهی و ائمه اطهار (ع) بویژه پرهیز از رفتارهای اشتباه و حفظ شرایط عزت آفرین که موجب کوتاه شدن دست دشمنان از تکرار اقدامات گذشته می شود، تاکید کرد. علوی با اشاره به بیانات گهربار امیرالمومنین حضرت علی (ع) خاطرنشان کرد: با اجتناب از تفرقه و تشویق به وحدت و همدلی و توصیه کردن یکدیگر به برادری، می توان از آسیب دیدن نظام جلوگیری کرد.
سایر اخبار این روزنامه
وزیر اطلاعات با اشاره به ناآرامی های اخیر: باید برای التیام زخم‌ها گام برداریم «ابتکار» از علل و تبعات ادامه فضای انتخاباتی در ایران گزارش می‌دهد عاقبت تلخ هیجان زدگی سیاسی «ابتکار» از نشست رسانه‌ای سی و ششمین تئاتر فجر گزارش می دهد دهن کجی ایموجی ها روی صحنه تئاتر جهانبخش محبی نیا آسیب شناسی بودجه بندی در ایران سرنوشت ادبیات با ننوشتن چه خواهد شد؟ مرگ خاطره های کاغذی لای سطور صفر و یک «ابتکار» از فراز و نشیب‌های 3سال اجرای طرح تحول نظام سلامت گزارش می‌دهد مرثیه ای برای یک طرح خوب اجتماعی سرمایه گذاری 10 میلیارد تومانی بخش خصوصی برای پیوند سنت و مدرنیته در ایران خانه‌‌ را ایرانی بنا کن اعضای کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با «ابتکار» به مداخله کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت در بودجه 97 انتقاد کردند بعد از حدود دو هفته ایجاد محدودیت در دسترسی تلگرام رفع فیلتر شد وقتی امیدها همچون شعله های نفتکش سانچی فروکش می کنند دل نگرانی برای قربانیان «پلاسکو» دریایی