تلاش برای انتقام از ایران شکست خورد

روزنامه سان دیلی در گزارشی تاکید کرد: جبهه آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و انگلیس در جنگ نیابتی طولانی مدت خود در سوریه شکست خورده‌اند و به دنبال راه‌هایی هستند که بتوانند از سوریه، ایران و روسیه انتقام بگیرند ولی ایران تلاش برای انتقام گرفتن از خود را با شکست مواجه ساخت.
به گزارش جام‌نیوز، روزنامه سان دیلی به انتقاد از نقش‌آفرینی آمریکا و متحدانش در ناآرامی‌های اخیر ایران و تلاش واشنگتن برای سوءاستفاده از این اعتراضات پرداخته است.
سان دیلی در یادداشتی زیر عنوان «کودتای شکست خورده ترامپ در ایران» تاکید کرده جوسازی و خبرسازی‌های رئیس‌جمهور آمریکا نتوانست نتیجه دلخواه وی درمورد ایران را حاصل کند.
در ابتدای این نوشتار می‌خوانیم: اگر هفته گذشته به رسانه‌های تحت هدایت دولت آمریکا گوش می‌دادید به این باور می‌رسیدید که یک سری اعتراضات خودجوش علیه حکومت در سراسر ایران به راه افتاده است.
دونالد ترامپ و متحدان اسرائیلی وی مدعی بودند که این اعتراضات در اثر خشم ایرانی‌ها از هزینه جنگ‌های سوریه، عراق، لبنان و کمک به جنبش حماس در فلسطین بوده است. ترامپ در توئیتر خود آورده است که ایرانی‌ها در نهایت علیه حکومت خود به پا خاسته‌اند!
دیلی سان با‌ اشاره به اخبار جعلی آمریکا و متحدانش علیه ایران آورده است: حقیقت این است که اکثر ایرانی‌ها نسبت به نقش کشورشان در خنثی سازی طرح‌های آمریکا برای ‌اشغال سوریه احساس افتخار و سربلندی می‌کنند.
در ادامه این نوشتار آمده است : در مقابل، جبهه دیگر یعنی آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و انگلیس در جنگ نیابتی طولانی مدت خود در سوریه شکست خورده‌اند و به دنبال راه‌هایی هستند که بتوانند از سوریه، ایران و روسیه انتقام بگیرند.
دیلی سان نوشت: جالب اینجاست اخباری که درباره اعتراض ایرانی‌ها به هزینه‌های نظامی منتشر می‌شود در ایران تنظیم نشده بلکه واشنگتن این اخبار را در رسانه‌های دولتی آمریکا نشر می‌دهد! این یک روش خام و ناشیانه است اما آمریکا و اسرائیل مشتاقند که چنین اخباری را در رسانه‌های خود منتشر سازند و به آن دامن بزنند.
خرید بلیط