تخريب نكنيم تا دولت مشكلات را حل كند

آرمان: حواث اخیر در کشور هرچند از سر اعتراض بخشی از مردم بود و مقامات و مسئولان نیز بر آن تاکید داشتند اما واقعیت آن است که علت‌العلل این حوادث باید مورد بررسی و کنکاش قرار بگیرد. مقامات عالی کشور از این رو همواره بر تفاوت بین معترضان و آشوبگران تاکید دارند. روز گذشته رئیس جمهور با استقبال از فرمایشات مقام معظم رهبری بر پیگیری علت این حواث تاکید کرد. حسن روحانی با استقبال از فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب تاکید کرد که حل مشکلات اقتصادی و تامین حقوق شهروندان دستور کار اصلی دولت است. به گزارش ایسنا، حسن روحانی در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر از بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری درباره حوادث اخیر، گفت: رویکرد اصلی دولت در لایحه بودجه سال 97 اشتغالزایی و حرکت به سمت ریشه‌کنی فقر مطلق است و پیرو تاکید مقام معظم رهبری، مردم انتظار دارند که همه قوا و تمامی دستگاه‌ها و نهادها با همدلی و همراهی به تحقق سریع‌تر این اهداف و تامین مطالبات بحق مردم کمک کنند.
مشکلات اقتصادی
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی یک شبه پدید نیامده و عمدتا ناشی از مدیریت نادرست در گذشته است، اظهار داشت: وقتی مقام معظم رهبری متواضعانه خود را نیز مخاطب مطالبات بحق مردم معرفی می‌کنند، یعنی همه باید مسئولیت مشکلات را بپذیرند و با وحدت و همدلی ضمن مایوس کردن دشمن از توطئه، مردم را به شرایط کشور و آینده امیدوار و دولت را نیز در اصلاح و پایداری اقتصاد به نفع مردم یاری نمایند. وی همچنین ضمن تقدیر از حضور پرشور و آگاهانه مردم و همچنین نیروهای امنیتی و انتظامی در حوادث اخیر، حفظ وحدت و انسجام ملی، آرامش و امیدآفرینی را ضرورت پیشرفت کشور خواند و از رسانه ملی و سایر رسانه‌ها خواست با حفظ هوشیاری، از نشر شایعات، تخریب و سیاه‌نمایی که خواست بدخواهان نظام و مردم است، خودداری نمایند و به وظیفه ملی خود عمل کنند.
گزارش از حوادث اخیر
رئیس‌جمهور در ادامه به وزیر کشور مأموریت داد ظرف یک هفته با هماهنگی شوراهای تأمین، گزارش دقیقی از حوادث اخیر و افرادی که در اثر این حوادث دستگیر، مصدوم و یا احیانا جان خود را از دست داده‌اند، به تفکیک و با بیان دقیق علت و چگونگی هر بخش به وی ارائه کند.
خرید بلیط