ایتالیا همچنان در پی جایگاه ایران

شهروند| صعود نکردن تیم‌ملی ایتالیا ناکام بزرگ مسابقات انتخابی جام‌جهانی روسیه بود. این تیم نتوانست جواز حضور در رقابت‌های جام‌جهانی را به دست بیاورد به همین دلیل رسانه‌های این کشور به هر موضوعی دست می‌آویزند تا با حذف یکی از تیم‌های آسیایی بتوانند به جام‌جهانی راه پیدا کنند.
تلاش ادامه‌دار ایتالیایی‌ها برای رسیدن به روسیه
ناکام ماندن فوتبال ایتالیا در مستطیل سبز برای صعود به جام‌جهانی باعث شد مسئولان فدراسیون این کشور با اقدامات عجیب و درخواست‌های بی‌پایه و اساس از فیفا خواستار حذف یکی از سهمیه‌های قاره آسیا و جایگزینی خودشان به جای تیم حذف شده شوند تا ناکامی‌شان را جبران کنند. روزنامه توتو اسپورت، حدود سه ماه پیش مدعی شد فدراسیون فوتبال ایتالیا از فیفا خواسته ایران یا چند کشور عربی را از جام‌جهانی حذف کند تا ایتالیا جایگزین آنها شود. طبق ماده هفت اساسنامه فیفا برای رقابت‌های انتخابی، این احتمال وجود دارد که فیفا کشوری را با وجود کسب سهمیه جام‌جهانی کنار بگذارد و کشور دیگری را جایگزین کند. یکی از مسائلی که می‌تواند باعث حذف یک تیم از مسابقات بین‌المللی شود، دخالت‌های سیاسی در فوتبال است. به همین دلیل فدراسیون فوتبال ایتالیا کشورهایی که با دخالت‌های سیاسی در امور فوتبالی روبه‌رو هستند را در اختیار فیفا قرار داد که نام ایران، عربستان، نیجریه، سنگال و مصر در این فهرست بود که البته فیفا توجهی به درخواست ایتالیایی‌ها نکرد.
شجاعی،دستاویز جدید لاجوردی‌ها
مصاحبه اخیر مسعود شجاعی درباره دلیل حذف شدنش از تیم‌ملی فوتبال ایران دستاویز جدیدی برای ایتالیایی‌ها شده تا باز هم درخواست خود از فیفا را تکرار کنند. سایت‌های معتبر «اسپورت فِیر» و «لیبرو کوئیوتیدیانو» با اشاره به مصاحبه اخیر مسعود شجاعی با روزنامه «ال‌پایس» اسپانیا مدعی شدند، فیفا باید ایران را به دلیل دخالت دادن مسائل سیاسی در فوتبال از جام‌جهانی روسیه کنار بگذارد و ایتالیا را جانشین این تیم کند. شجاعی در مصاحبه خود دلیل خط خوردنش از تیم‌ملی را بازی کردن مقابل نماینده رژیم صهیونیستی عنوان کرد و این موضوع باعث شده ایتالیایی‌ها بهانه جدیدی پیدا کنند تا به دنبال اثبات سیاسی بودن فوتبال ایران باشند. اگرچه مسعود شجاعی در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی تلاش زیادی کرد تا نظر فدراسیون ایران را برای دعوت دوباره‌اش به تیم‌ملی جلب کند اما ادعای جدید ایتالیایی‌ها که براساس حرف‌های مسعود بوده، می‌تواند برای شجاعی پیامدهای ناخوشایندی در پی داشته باشد و باعث ادامه محرومیت او از حضور در تیم‌ملی ایران شود.  
خرید بلیط