دنیای اسلام مقابل توطئه جدید علیه قدس می ایستد

حضرت آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) در دیدار سران سه قوه، جمعی از مسئولان نظام، سفیران کشورهای اسلامی و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، پیروی از تعالیم حضرت ختمی مرتبت را شرط رهایی امت اسلامی از مشکلات داخلی، منطقه ای و جهانی خواندند و تأکید کردند: دنیای اسلام اگر عزت و قدرت می خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه خود قرار دهد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت ا... خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی با تبریک این عید سعید به ملت ایران، امت اسلامی و همه آزادگان جهان خاطرنشان کردند: پیامبر عظیم الشأن اسلام، رحمت پروردگار برای همه بشریت بود و پیروی از او ملت‌ها را از ظلم و استکبار قدرت‌ها، اختلافات طبقاتی، اشرافیت‌های ظالمانه و دیگر رنج ها و اسارت‌ها نجات می دهد. ایشان با اشاره به تأکیدات پروردگار به پیامبران الهی و پیروان آن ها درباره استقامت و پایداری به‌عنوان شرط پیروزی، افزودند: امروز هم استقامت در راه پیامبر عظیم الشأن اسلام می تواند توطئه های بزرگ زورگویان جهانی را ناکام بگذارد.
امروز فرعون آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌های آنان در منطقه‌‌اند
حضرت آیت ا... خامنه ای «آمریکا، رژیم صهیونیستی، مرتجعان و وابستگان به قدرت ها» را، «فرعون های امروز جهان» خواندند و با اشاره به تلاش آن ها برای ایجاد اختلاف و جنگ در امت اسلامی گفتند: برخی سیاستمداران آمریکایی خواسته یا ناخواسته اذعان کرده اند که باید در منطقه غرب آسیا جنگ و درگیری به وجود آید تا رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار گیرد و پیکر خونین دنیای اسلام، توان پیشرفت نداشته باشد.
زبان ما در مقابل دنباله روهای آمریکا در منطقه، زبان نصیحت است
رهبر انقلاب اسلامی با ابراز تأسف شدید از پیروی برخی حاکمان منطقه از خواسته های آمریکا افزودند: جمهوری اسلامی هیچ انگیزه ای برای اختلاف با دولت های مسلمان ندارد و همان‌گونه که در داخل ایران، وحدت و برادری را حاکم کرده است، در دنیای اسلام نیز معتقد و علاقه مند و پیگیرِ وحدت و اتحاد است. ایشان تأکید کردند: زبان ما در مقابل دنباله روهای آمریکا در منطقه، زبان نصیحت است و بنا نداریم به حرف های برخی جهّال پاسخ بدهیم اما آن ها را نصیحت می کنیم که خدمت به ظالمان جهانی به ضرر خود آن هاست و به فرموده قرآن، همراهی با ظالمان سرانجامی جز نابودی ندارد. حضرت آیت ا... خامنه ای هدف نهایی دشمنان را از ایجاد گروه های تکفیری، جنگ شیعه و سنی خواندند و افزودند: خداوند دشمنان ما را احمق آفریده است و همین موجب شد هدف دشمنان اسلام یعنی جنگ مذهبی، محقق نشود و ان‌شاءا... در آینده نیز محقق نخواهد شد.
مقابل دنباله های آمریکا و صهیونیسم خواهیم ایستاد
رهبر انقلاب اسلامی «ایستادگی» را رمز پیروزی در مقابل تکفیری های وحشی دانستند و افزودند: مقابله ما با آن ها، مقابله با ظلم و تحریف اسلام بود و اکنون نیز دنباله های آن ها هر جا که باشند، عامل آمریکا و صهیونیسم هستند و ما در مقابل آن ها خواهیم ایستاد. ایشان وحدت امت اسلامی و ایستادگی در مقابل صهیونیسم و دیگر دشمنان اسلام را علاج دردهای دنیای اسلام و راه رسیدن به قدرت و عزت برشمردند و تأکید کردند: مسئله فلسطین امروز در رأس مسائل سیاسی امت اسلام است و همه موظفند برای آزادی و نجات ملت فلسطین تلاش و مجاهدت کنند.
دنیای اسلام درمقابل توطئه جدید درباره قدس می ایستد
رهبر انقلاب، ادعای دشمنان اسلام درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را ناشی از ناتوانی و عجز آن ها دانستند و افزودند: دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه می‌ایستد و صهیونیست ها با این کار ضربه بزرگ‌تری می خورند و فلسطین عزیز بدون تردید سرانجام آزاد خواهد شد. حضرت آیت ا... خامنه ای با تجلیل از «شجاعت، بصیرت و استقامت ملت ایران» در عبور از گردنه های بسیار دشوار چهار دهه اخیر افزودند: دوستان جمهوری اسلامی در سراسر دنیا و دشمنان ایران بدانند مشکلات پیش رو، حتماً از مشکلات چهار دهه گذشته کوچک‌تر خواهد بود و ملت ایران با توانی بیشتر، همه آن ها را خنثی می کند و پرچم عزت اسلامی را در قله هایی بالاتر به اهتزاز درخواهد آورد.
روحانی: دشمنان در فکر توطئه‌های جدیدی هستند
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس جمهور مشکلات امروز جهان اسلام را نتیجه فاصله گرفتن از قرآن و وحی دانست و افزود: امروز مردم مسلمان منطقه در برابر تروریست‌ها و حامیان مستکبر و صهیونیسم آن ها به پیروزی رسیده اند و دشمنان در فکر توطئه‌های جدیدی هستند. آقای روحانی با بیان این که همچنان باید در برابر آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و اذناب آن ها هوشیار باشیم، افزود: دشمنان با استفاده از بیت‌المال مسلمین، منطقه را تبدیل به انبار سلاح و دخالت‌های خود را در منطقه بیشتر کرده‌اند. رئیس‌جمهور با بیان این که ‌آمریکا در گرماگرم جنگ سوریه با تروریست‌ها پایگاه هوایی این کشور را برای کمک به داعش و دیگر تروریست‌ها بمباران کرد، خاطرنشان کرد: هرزمانی که پیروزی بزرگی برای مردم سوریه حاصل شد، رژیم صهیونیستی به بهانه‌ای بخشی از خاک سوریه را بمباران کرد. رئیس جمهور با اشاره به توطئه‌ جدید پیش روی جهان اسلام، افزود: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان و فلسطینی‌هاست و جایی برای ماجراجویی جدید استکبار جهانی وجود ندارد. آقای روحانی با بیان این که هدف بزرگ مسلمانان آزادی قدس است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال صلح و ثبات در منطقه است و با تغییر مرزهای جغرافیایی مخالف و با حمایت از ملت‌ها در برابرتروریسم، خواهان حل مشکلات از طریق مذاکره است، اما در عین حال هیچ ملت مسلمانی از جمله ملت ایران تجاوز استکبار و صهیونیسم به مقدسات اسلامی را تحمل نخواهد کرد. رئیس جمهور با بیان این که مسلمانان از جمله ملت فلسطین باید در برابر توطئه بزرگ اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یک‌صدا به‌پا خیزند، افزود: کشورهای اسلامی و سازمان همکاری اسلامی مسئولیت سنگینی در این زمینه بر دوش دارند.
 
   خبر مرتبط
تأکید رؤسای جمهور ایران و ترکیه بر ایستادگی کشورهای اسلامی برابر تصمیم اخیر آمریکا در منطقه

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در تماس تلفنی رئیس جمهور ترکیه،  با اشاره به پیشنهاد"رجب طیب اردوغان" برای تشکیل نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول و دعوت از وی برای شرکت در این نشست، گفت: ما معتقدیم در شرایط کنونی همه کشورهای اسلامی باید متحد و یک صدا در برابر این تصمیم نادرست، غیرقانونی، تحریک آمیز و بسیار خطرناک آمریکا، اقدامی جدی انجام دهند. دکتر روحانی روز چهارشنبه تصریح کرد: امروز یکی از اولویت های جهان اسلام، مسئله فلسطین، قدس و مقابله با اقدامات نادرست رژیم صهیونیستی است. ما همه کشورهای اسلامی و صلح دوست جهان را دعوت می کنیم تا در برابر این اقدامات غیرقانونی، ایستادگی کنند. رئیس جمهور گفت جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شرکت خواهد کرد. رئیس جمهور ترکیه نیز در این تماس تلفنی با ابراز تاسف از شهادت یکی از مرزبانان ایرانی در حمله تروریست ها اظهار کرد: این  حادثه به ما نشان داد که گسترش همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم اهمیت ویژه ای دارد. اردوغان تصریح کرد: ترکیه به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی خواهان برگزاری اجلاس فوق العاده سران این سازمان در روزهای آتی است.
خرید بلیط