برای کاهش آلودگی صوتی فرودگاه مهرآباد می‌توان برنامه‌ریزی کرد

در ادامه سلسله نشست‌های هم اندیشی مشترک فرمانداری، نمایندگان مجلس و شورای شهر تهران، ‌به منظور رسیدگی و حل مشکلات عمومی‌مناطق شهر تهران در تالار فرمانداری تهران، نشستی با حضور عیسی فرهادی فرماندار تهران و مصطفی کواکبیان‌، محمود صادقی، محمد جواد فتحی، علیرضا محجوب، پروانه مافی، سیده فاطمه ذوالقدر نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌و افشین حبیب زاده و ناهید خداکرمی‌از شورای شهر تهران و حسن رحمانی شهردار منطقه 21، ‌در خصوص مشکلات عمومی‌منطقه 21 شهر تهران برگزار شد. در ابتدا فرماندار تهران از حضور نمایندگان مردم تهران در مجلس و شورای شهر در این نشست قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که با اتخاذ تصمیم‌های مقتضی دست کم بخشی از مشکلات عمومی‌منطقه 21 حل و فصل گردد.
در ادامه این نشست، کواکبیان نیز در توضیحاتی در خصوص برگزاری نشست‌های مشترک نمایندگان مردم تهران، ری و تجریش در مجلس شورای اسلامی‌و شورای اسلامی‌شهر گفت: هدف از برگزاری این نشست‌ها این است که با همکاری نمایندگان محترم مردم تهران، ری و تجریش در مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و نیز فرماندار محترم تهران، تا پایان این دوره به مشکلات 22 منطقه شهر تهران، رسیدگی شود.
وی اضافه کرد: این نشست‌ها، ابتدا در شورایاری‌ها، دوم در یکی از مساجد منطقه با حضور اهالی آن منطقه و سوم در فرمانداری تهران با حضور مسوولان اجرایی استان تهران و شهرستان تهران به منظور حل مشکلات عمومی‌مناطق، برگزار می‌گردد.
کواکبیان با تاکید بر اینکه قصد ما از برگزاری این جلسات مشترک، ارتباط هر چه بیشتر با شهروندان تهران و رسیدگی به مشکلات آنان است، گفت: ‌‌جلسه اول که با حضور ‌اعضای شوراهای محله هر منطقه تشکیل می‌شود، به شناسایی و طبقه‌بندی مشکلات اختصاص دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: در جلسه دوم به اتفاق فرماندار محترم تهران در یکی از مساجد منطقه حضور یافته و با دعوت از برخی نمایندگان مردم تهران در مجلس و مسوولان دستگاه‌های اجرایی، شهردار منطقه و ‌دبیران شوراهای محله‌ها، در جمع اهالی منطقه‌، در خصوص طرح مشکلات عمومی‌منطقه، آشنایی با  دیدگاه‌ها و نظرات شهروندان و تبادل‌نظر با آنان، اقدام می‌شود.
وی در خصوص نشست سوم نیز توضیح داد: اتخاذ تصمیم به منظور حل مشکلات عمومی‌منطقه در حوزه‌های مختلف همچون، مسائل فرهنگی، زیست محیطی، مسکن، بهداشت و درمان، آلودگی‌ها، ترافیک، آب، برق، گاز و مالکیت، در جلسه ای که در فرمانداری تهران به ریاست فرماندارتهران و با حضور تنی چند از نمایندگان مردم تهران تمامی‌مدیران، مسوولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، شهردار منطقه و دبیران شوراهای محله‌ها برگزار می‌گردد، صورت می‌گیرد.
کواکبیان یادآور شد: جلسه امروز سومین جلسه مربوط به منطقه 21 شهر تهران است که با توجه به حضور حدود 40 تن از مدیران، مسوولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، شهرداری منطقه 21 و دبیران شوراهای محله‌ها، امیدواریم ضمن طرح مشکلات عمومی‌این منطقه که لاینحل مانده، در خصوص تمامی‌آنان با اتخاذ راهکار و تصویب‌ها، اقدام مقتضی به‌عمل آید. وی مشکل آلودگی صوتی فرودگاه مهرآباد را قابل حل دانست و مسائل زیست‌محیطی و سند مسکن ویژه در این منطقه را مهمترین مشکلات آن دانست. 
بر اساس این گزارش، در این جلسه که حدود سه ساعت به درازا کشید، ضمن طرح مسائل و مشکلات منطقه 21 توسط دبیران شوراهای محله و نظرات نمایندگان مجلس و شورای شهر حاضر در جلسه همچنین مدیران،مسوولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی نیز در خصوص مسائل مطرح شده دیدگاه‌های خود را عنوان کردند و در خاتمه در ارتباط با برخی از مشکلات اتخاذ تصمیم شد و برخی برای پیگیری به دستگاه‌های اجرایی ذیربط و شهرداری منطقه ارجاع گردید.
شایان ذکر است آقای مهندس آرام معاون عمرانی فرمانداری مسوولیت پیگیری مصوبات این جلسات را برعهده دارد.