درخواست نماینده شیراز برای برگزاری مراسم روز کوروش

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزیر ارشاد خواستار برگزاری مراسم روز کوروش در روز هفتم آبان‌ماه برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران شد.
به‌گزارش ایسنا، در نامه بهرام پارسایی خطاب به سیدعباس صالحی آمده است:
«بی‌شک توجه به ظرفیت‌های فوق در راستای اقتصاد مقاومتی است، اما متاسفانه این فرصت‌ها در کشور ما به علت نبود مدیریت، بی‌برنامگی و فقدان اقدام عملی به‌راحتی از دست رفته و حتی در مواردی به علت فرصت‌سوزی تبدیل به تهدید شده است. یکی از این مناسبت‌ها یادروز کوروش یکی از افتخارات بزرگ تاریخ و تمدن ما و حتی جهانیان است. هفتم آبان ماه به دلیلی به‌عنوان یادروز کوروش معرفی شده که می‌تواند به فرصتی برای ایجاد انسجام ملی،
جذب گردشگر و معرفی فرهنگ غنی این سرزمین تبدیل شود. اما تاکنون به علت
عدم برنامه‌ریزی و نبود مدیریت از طرف مسئولان
ذیربط نه تنها از آن بهره‌برداری نشده، بلکه باعث سودجویی افراد انگشت‌شمار و برخورد با تعدادی از مردم و جوانانی شده که ارتباطی با افراد فرصت‌طلب نداشته‌اند. براین اساس از آن مقام عالی که شایسته، آگاه و ‌آشنا به فرهنگ پر از افتخار این سرزمین هستید درخواست می‌شود با هماهنگی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط نسبت به سازماندهی و برگزاری این مراسم در تاریخ مذکور به نحوی که هم جاذبه لازم برای گردشگران و هم توان معرفی فرهنگ و تمدن ما را داشته باشد با حفظ امنیت مراسم، نه امنیتی‌کردن آن اقدامات لازم را مبذول فرمایید با کمال رغبت شما را یاری رسانده و برای وطنم انجام وظیفه خواهم کرد.»
خرید بلیط