خروج آمریکا از برجام برای ما شکست نیست

رییس‌جمهور با اشاره به اعمال فشارهای بیشتر از طرف دشمنان ملت ایران تاکید کرد: ملت ایران همواره پاسخ قاطعی به بدخواهان جمهوری اسلامی ایران داده است .
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسن روحانی روز گذشته در جلسه هیات دولت با بیان اینکه هر گاه بدخواهان به دنبال تحمیل فشار بر کشور بوده‌اند، مردم با حضور، هوشیاری و تلاش بیشتر، قاطعانه به آنها پاسخ دادند، گفت: تعهد و وفای به عهد، اساس اطمینان جهان به یک دولت است. ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران‌ دقت کردیم و حواس‌مان جمع بوده است، وقتی تعهد دادیم تا آخر پای آن ایستادگی کردیم و این افتخاری برای ماست. وی با اشاره به اینکه اگر طرف دیگر مذاکره، بدخواه، رقیب یا دشمن ما از تعهد خارج شود، این برای ما شکست نیست بلکه شکست برای طرف مقابل است، گفت: ما در زمان و مقطع لازم راه درست را انتخاب کردیم و به خوبی وارد مذاکره شدیم و در مذاکره با همه توان و دقت پیش رفتیم و آنچه به دست آوردیم، بهترین ممکن بود.
رییس‌جمهور تاکید کرد: اگر همه طرف‌های مذاکره پای این توافق بایستند، به معنای این است که حیثیت خودشان را حفظ کردند و اگر کسی پای توافق نایستد، در حقیقت حیثیت خودش را خدشه‌دار کرده است. روحانی ادامه داد: اگر روزی آمریکا بخواهد از برجام خارج شود، آن وقت برای مردم روشن‌تر می‌شود که آمریکا چه ضرر بزرگی کرده است. رییس‌جمهور با بیان اینکه رییس‌جمهور آمریکا با این استدلال که هر اقدامی رییس‌جمهور قبلی انجام داده، با آن مخالفت می‌کند، دست به این اقدامات زده و این بی‌منطقی آشکار است، گفت: واقعا برای دولت آمریکا شرم‌آور است استدلالش این باشد که با هر کاری که دولت قانونی قبل انجام داده، مخالفت کند.
روحانی اظهار داشت: امروز ایران به عنوان کشوری که به تعهدات خودش پایبند است، مورد تحسین افکار عمومی و دولت‌های جهان است و آمریکا به عنوان کشوری که اعتبار، حیثیت و آبروی خودش را به حراج گذاشته، مطرح است.
وی با بیان اینکه ملت ایران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در این مواقع همیشه وحدت خود را بیشتر به نمایش می‌گذارند، گفت: ممکن است عده‌ای‌ به برجام هم انتقاد داشتند و شاید اگر رای بگیرند، بگویند ما به برجام رای نمی‌دهیم و این برای یک کشور دموکراتیک طبیعی است‌ اما برجام مورد اجماع همه مسوولان و مقامات اصلی کشور بوده است؛ شورای امنیت ملی آن را تصویب و مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و از همه مهم‌تر مقام معظم رهبری راجع به آن نظر داده‌اند.
رییس‌جمهور تصریح کرد: آمریکا اگر بخواهد علیه یک معاهده و قرارداد بین‌المللی که مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل و بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ است، موضع‌گیری خصمانه کند، تنها با ایران مخالفت نمی‌کند‌ بلکه با کشورهای جهان مخالفت کرده و در برابر سازمان ملل ایستاده است‌ که البته این را گاهی به صراحت هم می‌گوید که این سازمان ملل به درد ما نمی‌خورد.
وی با اشاره به اینکه امروز کاملا روشن می‌شود که دولت یاغی کیست و کسی که مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد، چه کسی است و به خوبی روشن می‌شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومی جهان است، ادامه داد: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطاست. سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست‌ بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است. روحانی تصریح کرد: سپاه نه‌تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم هست چون بغداد را نجات داده، محبوب کردهای عراق هم هست چون اربیل را نجات داده، محبوب مردم دمشق و سوریه هم هست چون دمشق را نجات داده، محبوب مردم لبنان هم هست چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است. سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است.
وی افزود: آمریکایی‌ها حق دارند از برجام ناراحت باشند چراکه جمهوری اسلامی ایران در شرایط حساسی که آنها می‌خواستند اعلام کنند که ایران دروغگو است و پشت پرده بمب هسته‌ای درست می‌کند، با حضور در مذاکرات ثابت کرد که دروغگو آنها هستند. رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه ارتش، سپاه و بسیج جدای از ملت نبوده و همواره در کنار ملت هستند، گفت: هیچ‌گونه اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه یکپارچه و در صف واحد هستیم، هیچ‌گونه تزلزلی در کشور ما به وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ایران در برابر توطئه‌ها ایستادگی خواهند کرد.
خرید بلیط