روزنامه کيهان
1395/11/28

صحبت‌‌های تند ترامپ علیه ایران بلوفی بیش نیست

وب سایت آمریکایی کانسرتیوم نیوز در گزارشی با عنوان «قدرت‌نمایی و بلوف در مقابل ایران» نوشت: تحلیل‌گران خاورمیانه‌ای بر این باورند که صحبت‌های سخت و محکم تیم ترامپ در مقابل ایران و حامی شماره اول تروریسم خواندن آن، تنها بلوفی بیش نیست.
این وب سایت آمریکایی افزود: صحبت‌های ابتدایی ترامپ در مقابل ایران موجب ایجاد ذهنیت‌هایی مبنی بر این که دولت ترامپ موضع محکمی را در قبال ایران اتخاذ می‌کند، بوجود آورد. با وجود تهدیدات سخت تیم امنیتی ترامپ، مشاور امنیت ملی مایکل فلین استعفا داده است و به نظر می‌رسد که سیاست کاخ سفید در قبال تهران همان سیاست دولت اوباما باشد.
کانسرتیوم نیوز افزود: مایکل فلین در صحبت‌های خود در اول ماه فوریه بیان کرده بود که دولت اوباما در قبال سیاست‌های تهران شکست خورده است و او پیشنهاد داده بود که این روند باید در دولت ترامپ تغییر پیدا کند اما این شعار موجب یکسری گمراهی در مورد درست بودن سیاست‌های اوباما در قبال تهران و همچنین گزینه‌های موجود دولت ترامپ در قبال تهران را بهمراه داشت.
این وب سایت آمریکایی در ادامه نوشت: برخلاف گفته بسیاری، سیاست‌های اوباما تا حد زیادی تندروها در ایران را مورد هدف قرار داده و همچنین ایران در زمینه هسته‌ای تا حد زیادی متوقف شد. با وجود تهدیدات تیم ترامپ در مورد توافق برجام، او تصمیم گرفته است که این توافق را پاره نکند و حتی توطئه‌ای را علیه آن به راه نیندازد. تیم ترامپ حتی درک کرده است که نه اسرائیل و نه عربستان سعودی خواهان برهم خوردن این توافق نیستند.
به گزارش جام، کانسرتیوم نیوز افزود: خصومت دولت ترامپ در قبال نقش منطقه‌ای ایران با مواردی که دولت اوباما هم در طول این سال‌ها بیان می‌کرد، فرقی نمی‌کند. باید گفت از بیل کلینتون که شروع کنیم تمامی رؤسای‌جمهور آمریکا بدون ارائه مدرکی ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم خوانده و این نشان می‌دهد که رؤسای‌جمهور مختلف آمریکا سیاست واحدی را در قبال ایران دنبال می‌کنند.