روزنامه ابتکار
1396/05/22

شهیندخت مولاوردی: وزارت آموزش و پرورش به من پیشنهاد شده بود

دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی گفت: تا جایی که قوانین و مقرارت اجازه بدهد، پیگیر حقوق زنان و امور خانواده هستم.
شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره سمت جدید خود در کابینه دوازدهم به عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی گفت: معاونت امور زنان و خانواده با دستیار ویژه در حقوق شهروندی دور از هم نیستند و در فصل‌های مشترکی مانند حقوق زنان، کودکان و اعضای خانواده با یکدیگر یکی هستند. او در ادامه تاکید کرد: حقوق شهروندی مباحثی است که در امور خانواده پیگیری می‌شود. معاونت سابق امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در ادامه افزود: بخش‌هایی از حقوق شهروندی به حقوق زنان و خانواده باز می‌گردد لذا در سمت تازه هم پیگیر این مباحث در چارچوب ماموریتی که بر عهده‌ام نهاده‌اند، خواهم بود. مولاوردی در پاسخ به این سوال که عده‌ای معتقدند منشور حقوق شهروندی بیشتر انشا است تا یک مطالبه در جامعه، شما چه اقداماتی در اجرایی شدن این حقوق خواهید کرد، گفت: حقوق شهروندی مجموعه‌ای از قوانین و مقررات موجود است که از حالت پراکندگی در آمده و یک جا ارائه می‌شود.
او تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی نقش بسیار مهمی در آگاهی بخشی جامعه نسبت به حق و حقوقی که دارا هستند، دارد. من در چارچوب ماموریت خود پیگیر این حقوق خواهم بود. دستیار سابق رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده عنوان کرد: بند بند منشور حقوق شهروندی باید بررسی شود تا اگر لایحه، بخش‌نامه، دستور‌العمل و یا برنامه آموزشی لازم دارد، تصویب و یا به آن اضافه شود.
او خاطرنشان کرد: مهم این است که تغییراتی در حوزه دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی اتفاق بیفتد تا این گزاره‌های زیبا که در قوانین مختلف پراکنده شده، جمع و در خدمت جامعه باشد. مولاوردی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که آیا برنامه‌ای ارائه داده است یا خیر، گفت: هیچ‌گونه برنامه‌ای ارائه نداده‌ام ، حکم جدید تازه به من ابلاغ شده است. او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود شما یکی از گزینه‌های وزارت علوم بودید، گفت: خیر چنین موضوعی مطرح نیست. وزارت آموزش و پرورش به من پیشنهاد شده بود اما وزارت علوم خیر.
سایر اخبار
سید محمود میرلوحی: نتایج وعده‌های رئیس‌جمهوری باید در دولت دوازدهم دیده شود «ابتکار» افق سیاسی تعامل میان اصلاح طلبان و اعتدالیون را بررسی کرد دوراهی اصلاحات و اعتدال به بهانه اعلام محرومیت دو لژیونرفوتبال ایران فیفا از فدراسیون فوتبال توضیح خواست جهانبخش محبی نیا شناسنامه دولت یازدهم خطرات و تهدیدات تعطیلی و بازگشایی دوباره یک ساختمان تاریخی بررسی شد تلخی های یک کارخانه قند چرا حقوقی‌ها در 4 ماهه ابتدایی سال در خرید اوراق از حقیقی‌ها عقب افتادند؟ شکست سهام از «سخاب» چه اتفاقی می‌افتد که فیلم‌های توقیفی پس از چند سال اکران می‌شوند؟ فرصتی برای نمایش فیلم های از رمق افتاده رشد اقتصادی بدون نفت 4/6 اعلام شد تحقق نزدیک رویای اقتصاد بدون نفت شهیندخت مولاوردی: وزارت آموزش و پرورش به من پیشنهاد شده بود در جلسه ارائه برنامه ظریف به فراکسیون امید برای دولت دوازدهم چه گذشت؟ حوزه همسایگان و دیپلماسی اقتصادی در اولویت وزارت امور خارجه