تندروها برای اداره کشور معتدل می‌شوندگروه سیاسی / علی مطهری نماینده تهران در مجلس که در انتخابات اخیر رد صلاحیت شده بود، تحلیل‌های اصول گرایان درباره دلایل پایین آمدن مشارکت مردم در انتخابات را قبول ندارد. نرخ مشارکت در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی 42 درصد بود و برخی رسانه‌ها و چهره‌های اصول‌گرا دلیل عمده آن را عملکرد دولت و مجلس می‌دانند. مطهری اما معتقد است اگر چنین ادعایی درست باشد قاعدتاً باید مشارکت از حد متعارف هم بالاتر می‌بود و مردم برای بیان انتقادشان از دولت و مجلس فعلی بیشتر پای صندوق رأی می‌رفتند. با این حال مطهری امیدوار است با یکدست شدن مجلس اصول‌گرایان واقعیات کشور را درک می‌کنند و چون حالا خودشان مصدر امور می‌شوند مسائلی مثل برجام، اف ای تی اف و حتی رابطه با امریکا را هم حل می‌کنند.
به‌عنوان یک نماینده مجلس که تجربه سه دوره حضور در انتخابات را داشتید، چه ارزیابی از آنچه در این انتخابات گذشت دارید؟ این انتخابات را چطور تحلیل می‌کنید؟
در مجموع اتفاق خوبی نیفتاد. چه نگرش و روش شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌های نامزدها را در نظر بگیریم و چه میزان مشارکت مردم، این واقعاً ات

منبع خبر:

رزرو هتل