هواشناسی پیش‌بینی کرد؛ مردم و مسئولان باز هم غافلگیر شدند!گروه ایران زمین/ موج سرما و بارش برف و کولاک در نیمه شمالی و غربی کشور بیش از همه برای گیلانی‌ها زحمت بود. با وجود آنکه هشدارهای هواشناسی از قبل کاهش 18 درجه‌ای دمای هوا و بارش سنگین برف در شمال کشور را هشدار داده بود، این هشدارها مانع از این نشد که شهروندان در تعطیلی وسط هفته، به جاده نزنند و راه شمال را در پیش نگیرند. این بود که در بارش با ارتفاع 80 سانتی‌متر تا یک و نیم متری برف در جلگه گیلان شاهد در راه ماندن و گرفتار شدن صدها خودرو شخصی و اتوبوس مسافربری در آزادراه قزوین-رشت، محور سراوان- فومن، جاده اسالم، جاده هراز، فیروز کوه و... بودیم.
کولاک و برف شدید و کاهش دمای هوا دیروز در گیلان موجب انسداد جاده‌های برون شهری بویژه مسیر امام‌زاده هاشم تا رشت شد و صدها خودرو را گرفتار کرد.
«حیدر مطاعی»، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفت‌و‌گو با «ایران» در این باره تصریح کرد: متأسفانه با وجود اینکه از چند روز پیش به‌ هموطنان هشدار داده بودیم که مسیرهای منتهی به استان‌های شمالی بویژه رشت، هراز، چالوس و فیروزکوه در روز سه‌شنبه شاهد برف و کولا

منبع خبر:

رزرو هتل