رشوه و اخاذی به پرونده استیضاح ترامپ اضافه شد

نشریه "هیل" در گزارشی از موضوع استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، نوشت دموکرات‌های کنگره می‌کوشند اتهام رشوه‌خواری و اخاذی را نیز به پرونده استیضاح وی اضافه کنند.
به گزارش ایرنا،این وب سایت که متعلق به انتشارات کنگره آمریکاست در گزارش خود آورده است: آدام شیف رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفرنیا در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که احیانا اتهام رشوه خواری هم در پرونده استیضاح ترامپ گنجانده خواهد شد.
شیف این مطلب را در مصاحبه با سازمان رسانه‌ای "رادیو ملی - عمومی" NPR عنوان کرد.
شیف در این مصاحبه گفت:" بر مبنای اظهارات شاهدان پرونده، اتهامات متعددی در پرونده استیضاح ترامپ مطرح خواهد بود شامل: رشوه خواری، جرائم سنگین و تخلفات قانونی".
رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان تصریح کرد: " اصلی‌ترین اتهام رئیس‌جمهور این است که او مترّصد دخالت بیگانگان در انتخابات آمریکا بوده است و انجام وظایف رسمی خودش را منوط به این بهره مندیهای سیاسی‌اش کرده است".
شیف توضیح داد: " قانون اساسی آمریکا جرم "ارتشاء" را از جرائمی دانسته است که می‌توان به استناد آن رئیس‌جمهور را استیضاح کرد. البته در زمان تدوین قانون اساسی، جرم "ارتشاء" معنا و مفهومی به غیر از معنا و مفهوم امروزی‌اش داشته است".
شیف اضافه کرد: " در هنگام تدوین قانون اساسی؛ مفهوم ارتشاء بسیار وسیعتر از معنای امروزی‌اش بوده است. در آن هنگام حتی سودجویی‌های شخصی و سیاسی رئیس جمهور هم تعبیر ارتشاء می‌شد چون اینگونه اعمال سبب می‌شد تا حسن اعتماد مردم به شخص رئیس‌جمهور از بین برود".
وی ادامه داد: " در اینجا ما با رئیس جمهوری مواجه هستیم که در مبارزه انتخاباتی‌اش برای انتخاب شدن مجدد به دنبال کمک گرفتن از کشور اوکراین بوده است و از این کشور خواسته است برود و راجع به دو موضوع تحقیق کند و نتیجه را به او گزارش کند. یکی از این موضوعات مربوط به رقیب انتخاباتی ترامپ بوده است".
شیف تاکید می‌کند:" البته در این مفهوم ارتشاء‌ پولی رد و بدل نشده است؛ بلکه دستاورد نهایی این مبادله می‌توانسته است برای یک طرف واجد ارزش سیاسی باشد و برای طرف مقابل واجد ارزش مادی. ترامپ شرط کرده بود اگر اوکراین در این زمینه با او همکاری نکند، کمک خارجی آمریکا به دولت «کی یف» را قطع خواهد کرد".
به تعبیر امروز این تبادل اطلاعات فی نفسه می‌تواند مفهوم "ارتشاء‌" را داشته باشد.
رزرو هتل