جزئیات وام 200 میلیون تومانی بانک مسکن

بانک مسکن با تصویب یک طرح، امکان جدید برای سپرده‌گذاری کوتاه مدت عادی به همراه دریافت تسهیلات حداکثر 200 میلیون تومانی را فراهم کرد.
به گزارش ایسنا، به منظور تجهیز بهینه منابع و تخصیص هدفمند اعتبارات، طرحی تحت عنوان طرح «2و1» در بانک مسکن تصویب شد که براساس آن، همزمان با سپرده‌گذاری با حداقل سپرده مشخص، در ازای درصدی از مبلغ سپرده، تسهیلات میان مدت (حداکثر پنج ساله) به فرد سپرده گذار پرداخت می‌شود.
براساس جزئیات طرح «2و1»، حداقل مبلغ لازم برای سپرده‌گذاری در این طرح 10 میلیون تومان تعیین شده است و سقف تسهیلاتی که یک فرد با تشکیل حساب در قالب طرح «2و1» می‌تواند هم زمان با سپرده گذاری، از بانک مسکن دریافت کند نیز معادل 85 درصد میزان سپرده و تا حداکثر 200 میلیون تومان است؛ به این معنا که اگر مبلغ سپرده هر چقدر از 235 میلیون تومان بیشتر باشد، آن فرد بیش از 200 میلیون تومان نمی‌تواند دریافت کند.
محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، ضمن تشریح ابعاد مختلف شرایط سپرده‌گذاری و تسهیلاتی طرح «2و1» اعلام کرد: در این طرح، نرخ سود سپرده‌گذاری به شکل نرخ سود علی الحساب سالانه معادل دو درصد است که همانند سایر سپرده‌های کوتاه مدت عادی محاسبه و به حساب مشتریان پرداخت می‌شود. همچنین نرخ سود تسهیلات نیز رقمی برابر با یک درصد سالانه است.
مرادی با بیان اینکه در طرح «2و1»، یک سپرده گذار می‌تواند نرخ سود سپرده‌گذاری و تسهیلات مربوطه را هم زمان دریافت کند، ‌افزود: تسهیلاتی که در چارچوب طرح «2و1» به مشتریان پرداخت می‌شود، تسهیلات مرابحه است؛ به این معنا که یک کالا یا خدمات با قیمت مشخص فروخته می‌شود و اقساط آن از خریدار دریافت خواهد شد.
مرادی تصریح کرد: تسهیلات مرابحه برای خرید کالا همچون مسکن، خودرو و... و همچنین خرید خدمات همچون سفرهای زیارتی و سیاحتی، شهریه مدرسه یا دانشگاه و مواردی از این دست پرداخت می‌شود که تسهیلات گیرنده لازم است در هر ماه نسبت به پرداخت اقساط معین تسهیلات اقدام کند.
طبق اعلام بانک مسکن، حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات طرح «2و1»، 60 ماه تعیین شده است و تسهیلات گیرنده در عین حال می‌تواند در قرارداد خود، مدت زمان کمتری را برای بازپرداخت کامل تسهیلات، اعلام کند.
رزرو هتل