بدون مقابله جدی با منکر فساد اقتصادی به رونق تولید نخواهیم رسید

به گزارش «مردم‌سالاری آنلاین» دکتر مصطفی کواکبیان در جمع عزاداران امام حسین(ع) در حسینیه هیدجی‌های کرمانی مقیم تهران در ششمین روز ماه محرم به تفصیل در مورد اهداف نهضت عاشورا و قیام کربلا سخن گفت. وی با اشاره به روایاتی از امام حسین(ع)، احیای شریعت نبوی(ص)، اقامه عدالت علوی(ع)، ظلم ستیزی، برپایی امر به معروف و نهی از منکر، در امنیت قرار گرفتن مظلومان و به سامان کردن نابسامانی‌ها را از مهمترین اهداف سیدالشهدا(ع) دانست و اظهار داشت؛ متاسفانه در برخی مجالس عزاداری می‌بینیم صرفا به شور حسینی توجه می‌شود و چندان از شعور حسینی خبری نیست.
وی اشعار سطحی، نوحه‌های بی‌محتوا، بالا و پائین پریدن‌های برخی مداحان کم مایه، ریاکاری، ظاهرسازی، عوام‌فریبی، خرافه‌گرایی، صداهای عجیب و غریب و امثال این اقدامات برای پرشور کردن مجالس محرم را برخلاف اهداف قیام امام حسین(ع) دانست و گفت: متاسفانه گاهی صداوسیما نیز به این گونه اقدامات به بهانه پرشور جلوه دادن مجالس عزاداری دامن می‌زند! در حالی که دستیابی به شعور حسینی باید مقدم برشور عزاداری در مجالس محرم باشد.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر را نباید در مسائل بسیار جزیی همچون آستین کوتاه پسران و چند خال موی دختران تقلیل بدهیم گفت: اقامه معروف‌های مهم و مطالبات مردم برای تحقق عدالت و مقابله با منکرهای بزرگ سیاسی و اقتصادی را اولویت بدهیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی آمریکا و ترامپ گفت: مقابله با تحریم آمریکا را جدی بگیریم اما بدانیم برای رسیدن به رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی مقابله با منکر فساد اقتصادی بسیار مهم است و رشوه و اختلاس حتما از منکرات پیش پا افتاده جزیی مهم‌تر است.
رزرو هتل