مدیرعامل فولاد مبارکه عنوان کرد: مطالعه طرح ایجاد واحدهای پایلوت تولید محصولات جدید در دستور کار فولاد مبارکه

اصفهان-خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی: مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با تاکید بر این که حتی یک حادثه هم برای شرکت زیان ‌بار و زیاد است، گفت: به‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه باید با مطالعه دقیق شبه‌حوادث و استخراج علل حوادث جزئی از بروز حوادث بزرگ پیشگیری کنیم. حمیدرضا عظیمیان در جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه که با حضور معاونان و مدیران نواحی بهره‌برداری و پشتیبانی شرکت برگزار شد، پس از ارائه گزارش عملکرد و وضعیت ایمنی شرکت در ماه‌های اخیر از همکاری کارکنان شرکت و متولیان ایمنی قدردانی کرد و بر ضرورت توجه بیشتر به ایمنی تاکید کرد. در این جلسه همچنین گزارش وضعیت کیفی محصولات شرکت ارائه شد. مدیرعامل فولاد مبارکه با تاکید بر اهمیت کیفیت محصولات تولیدی خاطرنشان کرد: کیفیت مواد اولیه ورودی به شرکت می‌تواند تاثیر ‌انکارناپذیری بر محصولات نهایی داشته باشد؛ ازاین‌رو باید برای همه موارد با استفاده از کارشناسان زبده و کنترل‌های دقیق به روند روبه‌رشد کیفیت محصولات شرکت کمک کرد.
ضرورت ایجاد واحد پایلوت برای تولید محصولات جدید
در ادامه همچنین مدیــــران نـــــواحی آهــن‌سازی، فولادسازی، نورد گرم و سرد گزارش‌های جداگانه‌ای از روند تولید در چهارماهه اخیر ارائه کردند، مدیرعامل فولاد مبارکه در این بخش با اشاره به اهمیت توسعه تولید محصولات ویژه در شرکت گفت: تیم‌های تحقیقاتی در شرکت باید برای گسترش تولید محصولات خاص برنامه‌های مدونی داشته باشند و با همکاری واحدهای تولیدکننده شرایطی فراهم کنند تا هرگاه نیاز باشد، محصولات جدید را به هر میزان که سفارش داشته باشیم، تولید کنند و توانمندی تولید پایدار در شرکت همچنان با قوت و صلابت ادامه داشته باشد. وی در همین خصوص با اشاره به اهمیت ایجاد یک واحد پایلوت برای تولید برخی محصولات جدید در نواحی شرکت تصریح کرد: همان‌گونه که این واحد پایلوت در ناحیه آهن‌سازی شرکت وجود دارد، باید با مطالعه طرح و بررسی‌های دقیق به سمتی حرکت کنیم که در واحدهای پایلوتِ کوچک‌تر از خطوط اصلی، ابتدا محصولات جدید تولید شود تا بتوان با صرف کمترین هزینه در مواد اولیه، نیروی انسانی و وقت، به اطلاعات عدم و نفع تولید محصول جدید دست یافت. در این صورت تصمیم‌گیری برای ورود به تولید انواع محصولات بسیار به‌صرفه‌تر است و با خطای کمتری مواجه خواهد بود.
تامین سنگ آهن فولاد سازان در آینده نزدیک
موضوع تامین سنگ‌آهن و میزان موجودی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی شرکت از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه مدیران فولاد مبارکه بود که عظیمیان در این خصوص خاطر نشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و همکاری خوب مسئولین کشور ان‌شاءالله به‌زودی مشکل تامین سنگ‌آهن فولادسازان کشور نیز رفع خواهد شد. وی در همین خصوص گفت: فولاد مبارکه باید برای تکمیل حداکثری زنجیره تولید فولاد، به معادن وصل شود. این امر اجتناب‌ناپذیر است و باید برای آن برنامه‌های بلندمدت، زودبازده، دقیق و مدونی داشته باشیم. فولاد مبارکه سرمایه ملی برای قطع وابستگی است
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود اظهارداشت: درست است که فولاد مبارکه در منطقه اصفهان بنا شده، اما نباید فراموش کرد که این دستاورد بزرگ صنعتی کشور که درست در زمان جنگ و با اولویت دست‌یابی به تولید ورق و رهایی از وابستگی به واردات ساخته شده، سرمایه ملی است؛ ازاین‌رو همه مردم و مسئولان باید به‌دوراز هرگونه نگاه منطقه‌ای و قومی از دل‌وجان برای حفظ و ارتقای آن همت کنند.
مدیرعامل فولاد مبارکه:
کیفیت مواد اولیه ورودی به شرکت می‌تواند تاثیر ‌انکارناپذیری بر محصولات نهایی داشته باشد؛ ازاین‌رو باید برای همه موارد با استفاده از کارشناسان زبده و کنترل‌های دقیق به روند روبه‌رشد کیفیت محصولات شرکت کمک کرد
رزرو هتل