ایران اسلامی غرق در شادی عید ولایت و امامت

ایران اسلامی طی دو روز و شب گذشته غرق در شادی عید ولایت و امامت بود و دوستداران ولایت و امامت در سراسر کشور با شور و شوق فراوان با برگزاری جشن‌های باشکوه، عشق و محبت خود را به امیرالمومنین(ع) و خاندان عصمت و طهارت ابراز کردند.
علاوه بر مساجد و حسینیه‌های شهرهای بزرگ و کوچک و روستاها، مردم با برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر راه به جشن و شادی پرداختند و نیز جشن محوری عید غدیر خم در جوار حرم مطهر رضوی با حضور پرشور نمازگزاران و زائران و مجاوران برگزار شد و ذاکران اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) با صدای دلنواز خود زائران را به شوق آوردند و به مولودی خوانی و مدیحه سرایی پرداختند.
آستان مصفای رضوی چراغانی شده و بوی عود، عنبر و گلاب همه صحن‏‌ها و رواق‏‌های این آستان مقدس را فراگرفته بود و صدها هزار زائر و مجاور در بارگاه قدسی به شکرانه این عید بزرگ، سجده شکر به جای آورند.
جشن‌های دهه ولایت و امامت در سرزمین خورشید هشتم، ثامن الائمه حضرت رضا(ع) از عید قربان آغاز می‌شود و در عید سعید غدیر خم به اوج خود می‌رسد، آستان حضرت رضا(ع) در عید بزرگ شیعیان میعادگاه عاشقان و دلدادگی‌های پیروان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است.
نقاره‌های حرم مطهر رضوی در هنگام غروب آفتاب شب عید غدیر چندین بار نواخته شدند و فرا رسیدن عید غدیر خم را بشارت دادند، نوای خوش نقاره‌ها در سراسر مشهدالرضا(ع) طنین انداز شد و از هر سوی شهر صدای شادمانی و سرور مردم برخاست.
ایستگاه‌های صلواتی در خیابان‌های مشهدالرضا(ع) به ویژه مسیرهای منتهی به حرم مطهر امام رضا(ع) پرشمار بودند و خادمین با توزیع شربت و شیرینی بین مردم فرا رسیدن این عید خجسته را تبریک گفتند.
قم غرق در نور و سرور و شادی
شهر قم نیز همزمان با عید بزرگ غدیر خم غرق در نور و سرور و شادی بود.
مجاوران و زائران کریمه اهل‌بیت(س) در حرم مطهر آن حضرت حضور پیدا کرده‌اند تا در کنار بارگاه نورانی آن حضرت به جشن و شادمانی بپردازند.
همچنین مردم با پخش شیرینی در معابر این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک گفتند و به صورت خودجوش با برپایی ایستگاه‌های صلواتی و آذین‌بندی در نقاط مختلف شهر، این روز را به شادی گذرانند.
همچنین جشن عید سعید غدیر خم با حضور قشرهای مختلف مردم، علما و روحانیان در حسینیه امام خمینی(ره) دفتر رهبر معظم انقلاب در قم برگزار شد.
در این مراسم که حجت‌الاسلام محمدی عراقی عضو تشخیص مصلحت نظام، عضو خبرگان رهبری و رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در قم و همچنین طلاب، شخصیت‌ها و فضلای حوزه حضور داشتند، پس از اجرای سرود و قرائت زیارت غدیریه چند تن از مداحان اهل‌بیت در مدح و منقبت مولی الموحدین امیرالمومنین علی(ع) مدیحه سرایی کردند.
حرم شاهچراغ(ع)، غرق در شور و شادی عید ولایت
سومین حرم اهل‌بیت(ع) غرق در شادی عید بزرگ شیعیان شد.
بارگاه ملکوتی برادر امام هشتم شیعیان، شاهچراغ(ع) در روز عید سعید غدیر خم، غرق در جشن و شادمانی شد.
جشن و سرور، مدیحه سرایی و سخنرانی ویژه عید سعید غدیر از صبح امروز با مراسم خطبه خوانی غدیر در بارگاه نورانی سید السادات الاعاظم احمد بن موسی(ع) اجرا شد.
هزاران زائر از فارس و مجاوران آن حضرت با پخش شیرینی و نقل عید غدیر را در این مکان معنوی جشن گرفته‌اند.
جشن‌های بزرگ عید غدیر که از دیشب در بارگاه نورانی شاهچراغ(ع) آغاز شده است تا بعد از نماز مغرب و عشا در این حرم مطهر برگزار می‌شود.
رزرو هتل