9 توصیه رهبر انقلاب به جوانان گروه های جهادی و بسیج سازندگی

در پی دیدار جمعی از اعضای گروه‌های جهادی جوان با رهبر انقلاب در ۱۰ مردادماه جاری، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای فردای آن روز در پیامی خطاب به اعضای گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی، ۹ نکته را به این جوانان توصیه کردند. به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت ا... خامنه ای، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است  بسمه‌تعالی
جوانان عزیز گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی!افزون بر چند کلمه‌‌ای که   حضوراً گفته شد:
 اوّلاً: کارتان با ارزش است؛ سپاس امثال من حق آن را ادا نمی کند؛ سپاس خدا نصیبتان باد، شکرا... مساعیکم.
 ثانیاً: کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کارگیرنده‌ هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است؛ و این دو هیچ یک، نقطه‌ پایان ندارد؛ پس کار جهادی امروز شما می تواند ده‌ها و صدها برابر، کیفیت و ارتقا و گسترش یابد.
 ثالثاً: ارتقای فکری و عملی جهادگران -که گزارش آن را دادید- آن ها را از خدمت‌رسانی‌های ابتدایی و یَدی، غافل و دور نکند. تعمیر دیوار و بام و خانه‌ آن پیرزن روستایی، به شما و کارهای بزرگتان برکت و نورانیت می بخشد.
 رابعاً: شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید. منظومه‌ معرفتی اسلام در این‌باره را که مشتمل بر صدها درس از لزوم انفاق و لزوم تعاون در بّر و تقوا و لزوم نفع رساندن به مردم و لزوم قیام به قسط و امثال این هاست، در برابر میلیون‌ها جوان کشور بگذارید.
 خامساً: جهاد خدمت‌رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده‌ خدمت، به خود خدمت‌رسان سود می رساند. دل کندن از بهره‌های شخصی برای بهره رساندن به دیگران، دل را روشنی و ذهن و اندیشه را ارتقا و اراده را قوت می بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب می کند. این را با قول و عمل خود به کسانی که هنوز قدم در وادی خدمت‌رسانی نگذاشته‌اند، نشان دهید.
سادساً: در محیط خدمت‌رسانی با اخلاق نیکو و عمل مؤمنانه، اجتناب از محرمات، تقید به مستحبات، فضای پیرامون خود را آکنده از عطر ایمان و عمل صالح کنید.
سابعاً: حتماً خود مردم منطقه‌ خدمت‌رسانی، به ویژه جوانان را در کار خدمت‌رسانی شریک کنید؛ این نیز خدمتی بزرگ به آن هاست.
 ثامناً: به ارتباط گروه‌های جهادی با یکدیگر و ارتباط آن ها با دستگاه‌های قادر بر پشتیبانی بپردازید؛ بی‌آن که دچار ارتباط‌های اداری مرسوم و دست‌وپاگیر شوید.
 تاسعاً: کارهای خود، پیشرفت های خود، موفقیت های خود، توانایی‌های روزافزون خود را به‌شکل هنرمندانه به اطلاع همگان برسانید. نشان دهید که جهاد موفق شما که فقط بر گوشه‌‌ای از ظرفیت های انسانی کشور متکی است، چقدر زیبا و شوق‌انگیز است. صلوات و سلام خدا بر روح مطهر حضرت امام ابی‌جعفرالجواد (سلام ا... علیه).
جمعه ۳۰ ذی‌قعده 11 مرداد ۱۳۹۸
سیدعلی خامنه‌ای
رزرو هتل