قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس: کشور امسال بیشترین ذخیره مواد غذایی را دارد

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: امروز نسبت به همه سال‌های گذشته، بیشترین ذخایر استراتژیک کشور را دارا هستیم و آمارها در حوزه مواد غذایی و تامین امنیت غذایی، روشن است.
محمدعلی جوادی روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه کشور در شرایط سختی قرار دارد، افزود: شرایط کنونی سخت‌تر و پیچیده‌تر از هشت سال دوران دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه تحریم‌ها، نظام و دولت را وارد فاز جدیدی کرده است، ادامه داد: بانیان تحریم و طراحان آن، برای امروز ما پیش‌بینی شکست کامل را کرده بودند ولی به حول قوه الهی با تدابیری که ازسوی رهبر معظم انقلاب و ارکان نظام صورت گرفت؛ اکنون در شرایطی هستیم که پیک بحران‌ها را سپری کرده ایم.
جوادی خاطرنشان کرد: اکنون دنیا به این نتیجه رسیده است که هیچ راهی غیر از اینکه با این نظام و ملت کنار بیایند، نیست.
وی با بیان اینکه کشور از این شرایط سخت عبور خواهد کرد، خاطرنشان کرد: ما امید داریم که در آینده نزدیک رونق اقتصادی و رونق تولید و اشتغال را در کشور شاهد خواهیم بود.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس با باین اینکه مشکلات تحریم برای کشور بهره‌های زیادی هم داشت، تصریح کرد: یکی از نتایج تحریم، نگاه به ظرفیت‌ها و تولید داخلی و تحقق اقتصادی بود که در این زمینه اقدامات خوبی در کشور انجام شده است.
وی به خودکفا شدن کشور در تولید گندم اشاره کرد و گفت: افتخار می‌کنیم در چنین شرایط بحرانی، این موفقیت حاصل شده است؛ این درحالی است که قبل از این دولت تا 6 و نیم میلیون تن در سال گندم وارد کشور می‌شد.
جوادی گفت: امروز با برنامه‌ای که داریم براساس آن پیش می‌رویم، بیش از 90 درصد تولید شکر در داخل کشور انجام می‌شود و در آینده با تولید بهتر و افزایش راندمان، در محصول شکر نیز به خودکفایی خواهیم رسید.
وی با بیان انیکه کشور در تولیدات باغی وضعیت مطلوبی دارد، گفت: در سال زارعی جاری میزان تولید در این بخش قابل توجه بود.
رزرو هتل