توزیع ۵۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان مناطق محروم

سرویس ایران جوان آنلاین: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم افتتاح پویش ملی «مشق احسان» با بیان اینکه صنعت فرهنگی نوشت‌افزار جزو صنایع مغفول کشور است، گفت: ۳۲ هزار میلیارد تومان گردش صنایع فرهنگی و نوشت‌افزار در ایران است، سهم تولید داخلی از این گردش مالی کمتر از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده که نزدیک به نیمی از آن مربوط به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است. دکتر محمد مخبر افزود: مسئولان ستاد اجرایی در بحث تولید نوشت‌افزار ایرانی به چند نکته اهمیت دهند؛ نخست این که در بخش نوشت‌افزار، هرآنچه در داخل تولید نمی‌شود برای تولید آن پشتیبانی انجام گیرد و به تولید برسیم.
وی نکته دوم را ایجاد صندوق خطرپذیر برای صنعت فرهنگی نوشت‌افزار عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این صندوق ضمن حمایت از تولید داخلی، ضرر را ما می‌پذیریم و سود این تولید به تولیدکننده داخلی خواهد رسید.
مخبر افزود: در تمامی خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از جمله کمک به سیل‌زدگان و پویش احسان از کالای ایرانی استفاده شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: بر این اساس تمامی فعالیت‌های ما در مناطق محروم کشور انجام می‌شود. تاکنون یک هزار و ۴۰۰ مدرسه را در مناطق محروم تحویل دادیم که تا ۲ هزار مدرسه ادامه دارد.
مخبر با اشاره به فعالیت‌های بنیاد اجتماعی احسان در زمینه توزیع کالا و تجهیزات آموزشی تصریح کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار در بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار کشور توزیع شد که سهم ستاد ۱۵۰ هزار بسته و سهم مردم نیز ۱۵۰ هزار بسته بود. امسال این آمار باید به ۵۰۰ هزار بسته برسد که ۲۵۰ هزار بسته سهم ستاد و ۲۵۰هزار بسته نیز سهم مردم است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ابراز امیدواری کرد تا سال آینده، ۷۰ درصد نوشت‌افزاری که در داخل کشور تولید نمی‌شود به‌صورت بومی تولید شوند.
در این مراسم مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با اشاره به اینکه امروز بیش از ۵ هزار محصول بومی در بخش نوشت‌افزار تولید می‌شود، گفت: در حال حاضر ۱۰۰تولیدکننده ایرانی در بخش نوشت‌افزار فعالیت می‌کنند.
سعید حسینی با تأکید بر اینکه سهم کالای ایرانی از بازار ۶هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور، ۳۰ درصد است، افزود: در بحث کاراکترسازی نیز شرایط خوبی در بخش نوشت‌افزار فراهم شده است.
لازم به ذکر است پویش ملی مشق احسان با مشارکت گروه‌های جهادی و مردمی و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور اهدای نوشت‌افزار به دانش‌آموزان کم برخوردار راه‌اندازی شده است.
رزرو هتل