جبل‌الطارق: حکم توقیف نفتکش ایرانی شامگاه شنبه پایان می‌یابد

مقامات جبل‌الطارق اعلام کردند حکم فعلی توقیف نفتکش گریس‌ــ‌1 شامگاه شنبه پایان می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز به نقل از مقامات جبل الطارق اعلام کرد مدت زمانی حکم موجود برای توقیف نفتکش ایرانی گریس‌ــ‌1 شامگاه شنبه پایان می‌یابد.
این مقامات افزودند:آنها در تلاش برای پایان تنش‌ها با تهران از زمان توقیف نفتکش گریس‌ــ‌1 هستند. رویترز پیش از این اعلام کرده بودروز سه‌شنبه توقیف نفتکش ایرانی پایان می‌یابد.
جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر دیروز در نشست خبری با اشاره به توقیف یک فروند نفتکش ایرانی به‌نام گریس‌ــ‌1 در جبل الطارق توسط انگلیسی‌ها گفته بود:‌ انگلیسی‌ها به‌دلیل غرض‌ورزی این نفتکش را توقیف کردند و اسناد حل این مشکل بین ایران و انگلیس مبادله شده و آنها برای حل این مسئله ابراز تمایل کرده‌اند.
وی با تاکید بر این‌که در آینده نزدیک مشکل نفتکش ایرانی برطرف شده و با پرچم ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهد، یادآور شد:‌ پس از توقف نفتکش انگلیسی‌ها در خلیج فارس، آمریکا و انگلیس به‌دنبال فضاسازی برای ممنوعیت تردد در تنگه هرمز بودند که با توجه به این‌که هیچ کشوری به آنها ملحق نشد این برنامه آنها شکست خورده است.
نفتکش گریس‌ــ‌1 روز پنجشنبه 13 تیر در آب‌های تنگه جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی انگلیس توقیف شده بود.
اخبار ضد و نقیضی روز گذشته از رفع توقیف نفتکش ایرانی حکایت داشت که سوپرنفتکش ایرانی گریس1 که 2.1 میلیون بشکه نفت خام ایران را حمل می‌کند با گذشت 5 هفته از توقیف آن توسط انگلیس در جبل‌الطارق، حالا مراکش را به عنوان مقصد بعدی خود اعلام کرده است.
رزرو هتل