نایب رئیس مجلس: سیاست وزارت بهداشت در رابطه با درمان غلط است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که به مفهوم مشترکی نرسیده و قبول نکنیم که اجرای قانون غلط بهتر از بی‌قانونی و هرج و مرج است، مشکلاتمان حل نمی‌شوند.
دکتر مسعود پزشکیان افزود: سیاست وزارت بهداشت در رابطه با درمان نیازمند اصلاح است و تمام تحقیقات علمی هم این را می‌گویند.
وی خاطرنشان کرد: مشکل کشور ما این است که هر فرد متخصصی احساس می‎کند که می‌تواند در تمامی حوزه‌ها کارشناسی کند و نظر دهد، درحالیکه هر چیزی تخصص و علم خود را لازم دارد.
پزشکیان با اشاره به روند اهداء تخمک و جنین، گفت: روند اهداء تخمک و جنین و استفاده از رحم اجاره‌ای، منع قانونی ندارد و باید مشکلات شرعی این روش‌ها برطرف شود، انجام چنین کارهایی مانند پیوند کلیه نیازی به تصویب قانون نداشته و پس از حل مشکلات شرعی صرفا با کسب مجوز می‌توان اقدام کرد.
نایب رئیس مجلس در خصوص عدم حمایت و پوشش بیمه‌ای از درمان ناباروری گفت: چندین سال قبل هم معتقد بودم که با این روندی که وزارت بهداشت و درمان در پیش گرفته است، به مشکل برمی‌خوریم.
وی با اشاره به برخی اقدامات ازسوی بیمه خدمات درمانی اظهارداشت: بیمه خدمات درمانی بازی درآورده و اقدام به سهمیه بندی کرده است، درحالیکه پوشش بیمه‌ای هم نیازمند علم و مدیریت است.
پزشکیان تاکید کرد: اجرای طرح تحول سلامت نیازمند بازنگری است.
رزرو هتل