درمانگاه‌های هلال احمر در مدینه برای ارائه خدمات به زائران ایرانی بازگشایی شد

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه منوره، از بازگشایی درمانگاه‌های این مرکز پزشکی در این شهر مقدس برای ارائه خدمات به زائران ایرانی حج تمتع 98 خبر داد.
حجت‌الله روستا در گفتگو با ایرنا افزود: درحال حاضر چهار درمانگاه در مجموعه هتل‌های محل استقرار زائران ایرانی در مدینه منوره با حضور پزشکان عمومی و متخصص و بخش داروخانه به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی سرزمین وحی هستند.
وی به زائران ایرانی سرزمین وحی توصیه کرد تا حتی الامکان در تجمعات انبوه به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های تنفسی از ماسک استفاده کنند.
رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه منوره افزود: زائران به صورت مستقیم در برابر نور آفتاب قرار نگیرند، از مایعات به صورت مستمر و متناوب و از لباس‌های نخی استفاده کنند و همچنین زمان زیارت خود را به ساعات پایانی روز موکول کنند.
وی از ورود دومین گروه نیروهای عملیاتی این مرکز پزشکی به مکه مکرمه خبر داد و گفت: این گروه عملیاتی پیش از اعزام نخستین گروه از زوار حج تمتع 98 به مکه مکرمه، برای راه‌اندازی و آماده‌سازی مراکز درمانی به مکه مکرمه اعزام شدند.
وی افزود: پزشکان باید هرچه زودتر ضمن راه‌اندازی خدمات بتوانند به عنوان تیم درمانی در کنار حجاج بیت‌الله الحرام حضور داشته باشند که این گروه برای تسریع در امر کمک به تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان و درمانگاه‌ها راهی مکه مکرمه شدند.
امسال 86 هزار و 500 نفر از زائران حج تمتع به سرزمین وحی اعزام خواهند شد به جز 2 بیمارستان مکه و مدینه، 4 مجتمع درمانگاهی در مدینه و 5 مجتمع درمانگاهی در مکه پیش‌بینی شده و 130 مطب هم در محل اسکان زائران آماده ارائه خدمات است و یک بیمارستان صحرایی در منا و عرفات نیز خدمات ارائه خواهد داد.
رزرو هتل