بزرگان در مهد والیبال ایران

ساناز سلیمان‌آبادی: در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال، ایران در شهر زیبای ارومیه میزبان رقبای خود است و این شهر والیبال‌خیز فرصتی ایده‌آل ‌برای دیده شدن دارد. مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از روز جمعه ۱۰ خردادماه آغاز شده و تا نهم تیرماه ادامه خواهد داشت. تیم‌های آرژانتین، استرالیا، برزیل، بلغارستان، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، ژاپن، لهستان، پرتغال، روسیه (قهرمان دوره گذشته مسابقات)، صربستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در مرحله مقدماتی مسابقات هستند. پس از 5 هفته رقابت، ۶ تیم برتر راهی مرحله نهایی خواهند شد. مرحله نهایی مسابقات به میزبانی آمریکا از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برگزار می‌شود و تکلیف قهرمان مشخص خواهد شد.
در حالی 2 هفته از مرحله مقدماتی لیگ ملت ها برای ایران به میزبانی چین و ژاپن پشت سر گذاشته شد که در هفته سوم و چهارم ایران میزبان است؛ اتفاقی خوشایند (2 هفته میزبانی)  که برای نخستین‌بار به نام والیبال ایران رقم خورده است. این یکی از اقدامات مطلوب رئیس پیشین فدراسیون والیبال است که می‌توان بهترین استفاده را از آن داشت. این مسابقات فرصتی مغتنم است که می‌تواند زیبایی‌ها، فرهنگ و هویت کشورمان را برای میهمانان نیز به نمایش بگذارد تا ورزشکارانی همچون «کوبیاک» لهستانی دریابند این کشور از چه فرهنگ والایی برخوردار است. در این میان یکی از اقدامات قابل توجه میزبانی ایران در لیگ ملت های  والیبال، برگزاری مسابقات در شهر زیبای ارومیه است.
ارومیه، پایتخت والیبال ایران
لقب پایتخت والیبال ایران را به ارومیه داده‌اند، چرا که والیبال یکی از رشته‌های پرطرفدار مردمان این دیار است؛ نوجوانانی که برخلاف سایر همسن و سالان خود که در کوچه پس کوچه‌های شهر مشغول فوتبال بازی کردن هستند، به والیبال رو آورده‌اند. حضور پرشور و هیجان هواداران در سالن‌های والیبال باعث شد این شهر به عنوان یکی از میزبانان لیگ جهانی به FIVB معرفی شود که مورد تأیید نیز قرار گرفت. سالن۶ هزار نفری غدیر روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه پذیرای والیبالی‌ها خواهد بود.
میزبان خوبی باشیم
در شرایطی که تصویری خلاف واقع از ایران در رسانه‌های غربی به نمایش گذاشته شده، میزبانی لیگ ملت ها فرصتی است تا دروغ بودن این تبلیغات دور از انصاف را نمایان کنیم و چهره واقعی ایران را به نمایش بگذاریم. این فرصت با میزبانی یکی از رویدادهای مهم ورزشی فراهم شده که هواداران زیادی را در سراسر دنیا دارد. زمان موعود فرا رسیده و ارومیه این هفته میزبان کانادا، لهستان و روسیه است. دوربین‌ها و لنزهای خبری بیشتری این هفته روی ایران زوم می‌کنند. میهمان‌نوازی از جمله صفات بارز ایرانیان است که همیشه به آن بالیده‌ایم و چه بهتر که فرصت را غنیمت شماریم و آداب و فرهنگ ایرانی را به دید جهانیان برسانیم.
آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی ارومیه
تیم‌ها در ایران حاضر می‌شوند و چه فرصتی بهتر از این تا کمی با جاذبه‌های دیدنی ارومیه بیشتر آشنا شوند. به دلیل فشردگی برنامه مسابقات فرصت بازدید از جاذبه‌ها وجود ندارد اما در قالب پوستر، بروشور و فیلم‌های تبلیغاتی کوتاه می‌توان جاذبه‌های دیدنی ارومیه را تبلیغ کرد تا ورزشکاران کانادا، لهستان و روسیه هر یک به عنوان سفیران ورزشی بازگوکننده جاذبه‌های دیدنی ارومیه برای خانواده‌ها و هموطنان‌شان باشند تا در آینده بار دیگر و این بار به عنوان گردشگر به ایران سفر کنند.
رزرو هتل