مدیرعامل ستاد دیه: بیش از 13 هزار زندانی بدهکار در زندان به سر می‌برند

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: هم‌اکنون 13 هزار و 400 بدهکار در زندان‌های کشور به سر می‌برند.
به گزارش ایسنا، اسدالله جولایی در جشن گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد در زاهدان افزود: این تعداد زندانی 2 هزار و 450 میلیارد تومان بدهی دارند.
وی در ادامه بیان کرد: 7 هزار و 932 نفر سال گذشته از طریق جشن‌های گلریزان و کمک خیرین از زندان آزاد شده‌اند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور افزود: بدهی این افراد هزار و 598 میلیارد تومان بود که 48 درصد از این مبلغ توسط ستاد دیه انجام شده که توانسته‌اند از افراد شاکی گذشت و رضایت اخذ کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر در مجموع 13 هزار و 400 بدهکار داریم که 2 هزار و 450 میلیارد تومان در مجموع بدهی دارند که بیش از 8 هزار نفر تک جرمی و مابقی جرم‌های قابل گذشت دارند.
این مسئول بیان کرد: با پیگیری‌های ستاد دیه برای بررسی قانون اجباری شخص ثالث خوشبختانه بعد از سال 95 آمار زندانیان راننده کاهش یافته است.
جولایی گفت: همچنین اصلاح قانون چک نیز مورد دیگری بود که توسط نمایندگان تصویب شد و به کاهش آمار زندانیان در زندان کمک فراوانی کرد.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز گفت: هم‌اکنون 64 زندانی جرایم غیرعمد در سیستان و بلوچستان در زندان هستند که چشم به دستان خیران بسته‌اند تا به آغوش خانواده برگردند.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان کمک‌های خیران استان را در قالب بیش از 20 جشن گلریزان جمع‌آوری و امانت‌داری و موجبات آزادی زندانیان نیازمند را فراهم کردیم.
وی افزود: امسال نیز جشن‌های گلریزان 42 جشن خواهد بود و سومین استانی هستیم که جشن گلریزان با این تعداد را در سطح استان برگزار می‌کنیم.
حمیدی بیان کرد: امسال پیش ببینی می‌شود کمک‌های خیران بیش از سال گذشته باشد و رکورددار کشور باشیم.
وی تصریح کرد: 152 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از سال گذشته تاکنون در استان آزاد شده‌اند که بیش از 2 میلیارد تومان ستاد دیه استان و مرکز برای آزادی این زندانیان کمک کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اکنون 64 نفر مددجو در زندان‌های استان چشم امید به دستان خیران بسته‌اند که بدهی آنها یک میلیارد و 300 میلیون تومان است که امیدواریم امسال بتوانیم زمینه آزادی این 64 نفر را فراهم و این مهم محقق شود.
خرید بلیط