امام‏جمعه نجف: دولت و ملت عراق در هر شرایطی کنار ایران است

امام‏جمعه نجف اشرف تاکید کرد که دولت و ملت عراق در هر شرایطی و در برابر هر‏گونه تجاوزی در کنار ایران خواهد بود.
سید‏صدر‏الدین القبانچی امام‏جمعه صحن مطهر امام‏علی‏(ع) در نجف اشرف تاکید کرد که ملت و دولت عراق همانطور که در بحث تحریم‏های یکجانبه آمریکا علیه ایران، در کنار ایران بود در صورت هر‏گونه تجاوز احتمالی به این کشور نیز در کنار برادران خود خواهد بود.
امام‏جمعه نجف، اقدامات آمریکا در نقض قوانین و قطعنامه‏های بین‏المللی و نیز تنش‏زایی در منطقه را غیر‏قابل توجیه دانست و گفت: گویی آمریکا باید سرش به سنگ بخورد تا به حالت طبیعی برگردد.
القبانچی افزود: آمریکا با سیاست کنونی گویی باید سرش به سنگ بخورد و به حالت طبیعی بازگردد و متوجه شود که دست از قیمومت بر جهان بردارد.
وی گفت: عراق همانطور که پیش‏تر اعلام کرده که جزئی از تحریم‏های ضد‏ایرانی آمریکا نخواهد بود، امروز نیز تاکید می‏کند که در‏ صورت هر‏گونه تعدی به ایران عراقی‏ها هم در سطح دولت و هم مردم در کنار ایران خواهند بود. موضع امام‏جمعه نجف‏اشرف همزمان با افزایش اقدامات تحریک‏آمیز و تهدیدات آمریکا علیه کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت می‏گیرد.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریک‏آمیز مقامات آمریکایی در هفته‏های اخیر در سطح منطقه و از‏جمله در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این کشور با صدور بیانیه و همچنین در گفت‏و‏گو با ایرنا، نسبت به تبعات آن هشدار داده‏اند.
سایر اخبار این روزنامه
اجرای برنامه‌ احیای جنگل‌های زاگرس بعد از سال‌های هشدار از سوی کارشناسان آغاز شد محمدعلی وکیلی جنگ اراده‏ها ابعاد مختلف طرح استانی شدن انتخابات و تاثیر آن بر احزاب بررسی شد استانی شدن گامی در راستای تحکیم دموکراسی مذاکرات نخست وزیر با حزب کارگر بریتانیا بر سر بریگزیت بار دیگر شکست خورد یک گام دیگر تا سقوط دولت «ترزا می» مروری بر سرنوشت کاغذ در هفته گذشته مُسکن یا درمان؟ «ابتکار» راه‌حل‌های کنترل بازار اجاره را بررسی می‌کند درمان تب تند اجاره‌‌بها «ابتکار» از اشتیاق نمایندگان برای ارسال لایحه منع خشونت علیه زنان به مجلس درآینده نزدیک گزارش می‌دهد با هتریک در قهرمانی، پرسپولیس پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر شد فتح تاج و تخت سرخپوشان با حکم فرمانده معظم کل قوا انجام شد انتصاب جانشین و معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران رئیس‌جمهوری در دیدار صمیمی با وکلا و حقوقدانان: تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران، جنایت علیه بشریت است
رزرو هتل