تحرکات مشکوک در خلیج فارس!

فرمانده سنتکام با رهبران عربستان دیدار کرد
تحرکات مشکوک در خلیج فارس!
نیروی هوایی آمریکا دوشنبه برای نخستین بار جنگنده‌های اف-۳۵A در امارات متحده عربی مستقر کرد. این جنگنده‌ها در پایگاه آمریکایی الظفره در امارات فرود آمدند و در حالت عملیاتی قرار دارند. یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرده است که این جنگنده‌ها قرار بود برای یک تمرین نظامی به امارات بروند، اما اکنون در حالت عملیاتی قرار گرفته‌اند. بدین معنی که اگر از جنگنده‌ها درخواست شود که در عملیات شرکت کنند، آماده عملیات خواهند بود. پیش از این نیرو‌های آمریکایی از نوع دیگری از این جنگنده‌ها اف-۳۵B در جنگ علیه داعش استفاده کرده بودند. اما این نخستین بار است که جنگنده اف-۳۵A در منطقه عملیات سنتکام مستقر می‌شود. استقرار این جنگنده‌ها در حالی صورت گرفته است که تقریبا یک ماه پیش شکست کامل داعش اعلام شده بود. یک سخنگوی سنتکام با اشاره به نگرانی‌‎های امنیتی در عملیات، از مشخص کردن تعداد دقیق جنگنده‌های اعزامی به امارات خودداری کرد.
دیدار فرمانده سنتکام با رهبران عربستان
همزمان با رسیدن جنگنده‌ها به امارات، کنت مکنزی، فرمانده سنتکام در ریاض با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، محمد بن‌سلمان، ولیعهد، و خالد بن‌سلمان، معاون وزیر دفاع، دیدار کرد. رسانه‌های عربستانی می‌گویند در این دیدارها، درباره تلاش‌های مشترک عربستان و آمریکا در مبارزه با افراطگرایی و تروریسم و همچنین در مورد آخرین تحولات منطقه گفت‌وگو شده است.
رزمایش در خلیج فارس
نیرو‌های دریایی آمریکا، فرانسه و بریتانیا، به منظور مقابله با مین‌های دریایی، از چند روز پیش یک رزمایش مشترک در خلیج‌فارس آغاز کرده‌اند که تا ۱۹ آوریل ادامه خواهد داشت. یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفته است که هدف این رزمایش صرفا دفاعی است و آمریکایی‌ها «برای هرگونه تهدید کاملا آماده هستند.»
خرید بلیط