به پیشنهاد وزیر ارشاد کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل‌زده تشکیل می‌شود

همزمان با نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید با موضوع بررسی وضعیت مناطق سیل زده کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد کرد که «کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده » تشکیل شود.
سیدعباس صالحی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید،با تقدیر از اقدامات ارزشمند دستگاه‌ها در زمینه خدمات رسانی به مناطق سیل‌زده، اظهارداشت: در گزارش‌های مطرح شده، دستگاه‌ها اقدامات خوبی در این مناطق انجام داده اند، اما با توجه به این که دستگاه‌ها در حوزه فرهنگی هم باید اقدامات شایسته‌ای داشته باشند نیاز است که هم افزایی وجود داشته باشد تا همه دستگاه‌ها در یک محل متمرکز نشده و در مناطقی که نیاز بیشتری احساس می‌شود، خدمت رسانی انجام گیرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه گفت: حیطه‌های مختلفی در حوزه فرهنگی محض یا حوزه‌های اجتماعی وجود دارد که دستگاه‌های فرهنگی در آن مسئولیت دارند و باید با هم افزایی در مراحل پیشگیرانه، حین بحران و پسابحران با برنامه‌ریزی‌های مختلف ایفای نقش کنند.
صالحی همچنین با تاکید بر ضرورت تعامل میان دستگاهی، برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و ایجاد هم افزایی میان دستگاه‌های فرهنگی، اظهارداشت: کارگروهی با ترکیب نمایندگان دستگاه‌های ذیربط فرهنگی به منظور مشارکت و همکاری با وزارت کشور با دبیری دبیر شورای فرهنگ عمومی تشکیل شود.
وی با اشاره به اقدامات وزارت متبوعش در زمینه حادثه سیل اخیر در مناطقی از کشور، گفت: لازم است روسای سازمان‌های حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اقدامات فرهنگی در قبال حادثه سیل در این کارگروه حضور داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که این کارگروه به سرعت آغاز به کار کند تا اقدامات هماهنگ فرهنگی با تقسیم کار ملی در مناطق سیل زده صورت گیرد.
عضو کابینه دولت دوازدهم با تقدیر از زحمات دستگاه‌های مختلف و نیروهای خودجوش و مردمی که به صورت شبانه روزی در این عرصه حضور جهادی و موثر داشته اند، گفت: سیل اخیر اگرچه باعث ایجاد خسارت فراوانی در کشور شد، اما در عین حال تراز اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و همبستگی ملی را به نحو چشمگیری افزایش داد.
در ادامه این نشست هریک از اعضای حاضر گزارشی از فعالیت‌ها و نحوه مشارکت و همکاری در سیل اخیز به آسیب دیدگان را ارائه کردند.
خرید بلیط