بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده در خراسان شمالی آغاز شد

محمد آگاهی- بازسازی 6 هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل اخیر در استان عصر روز گذشته با حضور معاون بنیاد مسکن کشور در روستای کلاته چنار مانه و سملقان آغاز شد. به گزارش خبرنگار ما، عصر روز گذشته در روستای کلاته چنار مانه و سملقان معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور و استاندار خراسان شمالی، کلنگ بازسازی نخستین واحد آسیب دیده از سیل اخیر را بر زمین زدند.
«مهدیان» معاون بنیاد مسکن کشور اظهار امیدواری کرد: تا پایان امسال با اعطای 40 میلیون تسهیلات کم بهره و بلند مدت تمام واحدهای خسارت دیده از سیل در این استان بازسازی شوند. به گفته این مقام مسئول، برای بازسازی هر واحد تخریبی روستایی 40 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله پرداخت می شود که این وام برای واحدهای مسکونی شهری 50 میلیون تومان خواهد بود و علاوه بر آن 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در روستاها و 12 میلیون تومان تسهیلات، بلاعوض نیز در شهرها پرداخت خواهد شد. وی تصریح کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات، سیمان رایگان نیز به میزان لازم به مالکان آسیب دیده از سیل اخیر پرداخت خواهد شد.
 گزارش خبرنگار ما حاکی است، در سیل اخیر و بر اساس ارزیابی های اولیه حدود شش هزار واحد مسکونی در خراسان شمالی آسیب دیده که 3 هزار و 500 فقره در راز و جرگلان بوده است و پس از آن بیشترین واحدهای آسیب دیده در مانه و سملقان است. به گفته اهالی روستای کلاته چنار، در این روستا بیش از 100 خانوار از سیل اخیر آسیب دیده اند و هم اکنون با توجه به ادامه بارش ها شرایط دشواری را به لحاظ زندگی تجربه می‌کنند.
خرید بلیط