حاشیه کمتر موفقیت‌ بیشتر!


 پنجمین گل در پنجمین بازی متوالی «سردار آزمون» در زنیت نشان داد که سران این باشگاه، دست روی مهره درستی در خریدهای زمستان گذاشته اند تا تیم‌شان را برای رسیدن به قهرمانی داخلی و درخشش در اروپا تقویت کنند. در این بین، حساب رسمی لیگ اروپا در توئیتر هم نتوانست از کنار موضوع درخشش این مهاجم بی‌توجه بگذرد و با انتشار پستی به تمجید او پرداخت. با این حال و در فوتبال حرفه‌ای این روزها، موفقیت صرفا بر مبنای تکنیک های فردی به دست نمی‌آید و وضعیت روانی فرد نقشی تعیین‌کننده در این خصوص دارد. این روزها برای اثبات این گزاره می‌توانیم عملکرد مهاجم تیم‌ملی کشورمان را مثال بزنیم. بازیکنی که در طول جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا انتقادهای زیادی به عملکرد او وارد بود، این روزها در تیم جدید خود عملکرد خیلی خوبی به نمایش گذاشته است اما جدای از تعداد گل‌ها به نظر می‌رسد عملکرد سردار آزمون در زمینه دیگری نیز با تغییراتی همراه بوده است. تغییراتی که می‌تواند جزو عوامل موفقیت برای هر فردی در حرفه و کارش باشد.
 
   مزایای تمرکز بر عملکرد به جای توجه به حاشیه‌ها
دوستداران فوتبال به یاد دارند که طی جام ملت‌های آسیا و البته جام‌جهانی، «آزمون» حاشیه‌های فراوانی را تجربه کرد. نحوه تعامل او با هواداران، آن قدر به شکلی غلط پیش رفت که او در انتهای جام‌جهانی اعلام کرد که دیگر تمایلی به بازی برای تیم ملی ندارد اما این روزها برخلاف آن زمان، اگر سری به صفحه اینستاگرام آزمون بزنید، متوجه می‌شوید که اوضاع بسیار آرام‌تر از قبل شده است البته در این بین نمی‌توان دور بودن سردار از ایران را نادیده گرفت؛ این که انتقادها این روزها درباره او کمتر هیجانی و بیشتر مبتنی بر عملکرد واقعی اوست اما در عین حال به نظر می‌رسد آزمون نیز آرام آرام دارد یاد می‌گیرد در برخی موقعیت‌ها در جواب منتقدان سکوت کند و به جای جواب دادن‌های تکانشی، تمرکزش را بر بازی‌هایش افزایش دهد. این همان نکته‌ای است که برای بیشتر ما در لحظات سخت زندگی، می‌تواند گره گشا باشد.
   ثمره دیده شدن تلاش‌ها
البته اگر قرار باشد به کم شدن حاشیه‌های او اشاره کنیم، نمی‌توانیم نقش مربیان و مدیران تیم را فراموش کنیم.  واقعیت این است که این روزها نحوه حمایت مدیران این تیم از آزمون و پوشش دادن موفقیت‌های او در صفحه اینستاگرام این باشگاه می‌تواند برای بسیاری از مربیان و حتی والدین، آموزنده باشد. این اصلی اثبات ‌شده است که وقتی افراد متوجه شوند، تلاش‌هایشان دیده می‌شود، تلاش خود را افزایش می‌دهند. این نکته‌ای است که می‌تواند برای مدیران و والدین درس‌آموز باشد و آن‌ها باید بدانند که اگر تلاش کارمندان و فرزندان‌شان را ببینند و به موقع زبان به تمجید بگشایند، ثمره‌اش چیزی جز تماشای موفقیت آن‌ها نخواهد بود.
خرید بلیط