نانسی پلوسی: ترامپ ارزش استیضاح شدن راهم ندارد


دموکرات‌ها همه به صف شده‌اند تا هر طوری شده ترامپ را به زیر بکشند. در ماه‌های اخیر، به خصوص با دستیابی دموکرات‌ها به اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا، گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد احتمال تلاش این حزب برای استیضاح ترامپ به بهانه «مختل کردن روند قضایی» و «تبانی با روسیه» مطرح شده است. با این وجود، هنوز رسما هیچ اقدام جدی در جهت اجرای چنین طرحی انجام نگرفته است.
 «نانسی پلوسی» رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا که از او به عنوان قدرتمندترین سیاستمدار کنونی حزب دموکرات و وزنه‌ای سیاسی در برابر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا یاد می‌شود روز دوشنبه اما مخالفت خود را با استیضاح ترامپ اعلام کرد و گفت شخصا با استیضاح ترامپ مخالف است، چراکه چنین کاری تبعات سنگینی برای آمریکا دارد.
وی که با روزنامه «واشنگتن‌پست» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد درخواست‌های رو به افزایش اعضای حزب دموکرات برای استیضاح ترامپ، گفت: «من با استیضاح موافق نیستم... من مدتی است که دارم به این موضوع فکر می‌کنم. استیضاح آنقدر در کشور تفرقه‌انگیز است که جز در صورتی که مسئله‌ای کاملا متقاعدکننده، فراگیر و دو حزبی وجود داشته باشد، نباید این مسیر را دنبال کنیم، چون باعث تفرقه در کشور می‌شود‌ و او (ترامپ) ارزش این کار را ندارد».
 به گزارش فارس در بخش دیگری از این مصاحبه، «پلوسی» در پاسخ به این سؤال که آیا ترامپ کار خوبی هم برای آمریکا انجام داده است؟ با خنده گفت: «او عامل اتحاد بزرگی برای دموکرات‌ها بوده، او عامل بزرگی برای جمع‌آوری منابع مالی برای دموکرات‌ها بوده و عامل بزرگی در بسیج حامیان دموکرات‌ها در کف جامعه بوده است. فکر می‌کنم این برای آمریکا خوب است.»
«پلوسی» در مورد اینکه آیا ترامپ را دارای صلاحیت ریاست‌جمهوری می‌داند، هم گفت ترامپ از منظر «اخلاقی»، «فکری» و «سیاسی» فاقد صلاحیت ریاست‌جمهوری است. پلوسی در این باره گفت «فکر نمی‌کنم او صلاحیت ریاست‌جمهوری ایالات متحده را داشته باشد و این وظیفه ماست که این تضاد را نشان دهیم.»
خرید بلیط