اعتراض به دیدار برخی نمایندگان با یکی از سران فتنه هیئت ‌رئیسه تریبون معترضان را بست!


جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز گذشته به ادامه بررسی مصوبات انتخابات مجلس شورای اسلامی اختصاص داشت. در این میان نطق «محمدمهدی زاهدی» نماینده کرمان و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی سبب برآشفته شدن عده‌ای شد. پیداترین جلوه این برآشفتگی در میان برخی اعضای هیئت ‌رئیسه مجلس نمود یافت.
محمدمهدی زاهدی در جلسه علنی دیروز و در نطق میان‌دستور خود درباره بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، گفت: وظیفه همه حوزه‌های سیاستگذاری و اجرایی کشور این است که اقدامات لازم را برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب انجام دهند تا از این طریق قله‌های رفیع پیشرفت را طی کنیم.
انتقاد از دیدار با طغیانگر
وی با ‌اشاره به دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با رئیس‌دولت اصلاحات، گفت: این فرد در فتنه ۸۸ باغیِ انقلاب و حمایت از طغیان است و انتظار است که نمایندگان منافع ملی را بر منافع حزبی و جناحی خود ترجیح دهند و با آرمان‌های امام‌(ره) و رهبری همراهی کنند. همچنین لازم است که دستگاه‌های نظارتی هم در این‌باره اقدامات لازم را انجام دهند.
وی درباره مصوبه مجلس برای افزایش حقوق کارکنان دولت، گفت: این مسئله باید برای همه مردم شفاف و روشن شود، چرا که به دلیل آنکه افزایش حقوق را از ضریب خارج کرده‌ایم، این مسئله به اضافه‌کاری تعلق نمی‌گیرد و همچنین در حقوق بازنشستگی و پاداش پایان خدمت تأثیری ندارد که ضرر اصلی آن متوجه افرادی می‌شود که حقوق کمتر از دو میلیون تومان دریافت می‌کنند.
این نماینده مجلس متذکر شد: همچنین روز گذشته رئیس ‌مجلس شورای اسلامی مطلبی را بیان کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان در ضریب اعمال می‌شود که سؤال ما این است که منظورشان کدام ضریب است، باید این مسئله مشخص شود و ابهاماتی در این زمینه وجود نداشته باشد.
تریبون‌های یک طرفه
هیئت ‌رئیسه!
در واکنش به سخنان محمدمهدی زاهدی بود که محمدعلی وکیلی از اعضای هیئت‌رئيسه مجلس و عضو فراکسیون امید خواستار ارائه اخطار شد که میکروفن این نماینده روشن شد و وی شروع به انتقاد از نطق محمدمهدی زاهدی نماینده اصولگرای مجلس کرد.
چنان‌که در سطرهای بالا خواندید، محمدمهدی زاهدی در بخشی از نطق خود به دیدار اعضای فراکسیون امید با یکی از سران فتنه اعتراض کرده بود.
وکیلی در اخطار خود گفت: «زاهدی ادعای خلافی را مطرح کرد که دیداری انجام شده و آن را خلاف منافع ملی قلمداد کرد که باید به عرض وی برسانم که آقای زاهدی خلاف منافع ملی آنجایی انجام گرفت که با تنگ نظری و فتنه‌نمایی بخش مهمی از سرمایه‌های انسانی این کشور را به حاشیه بردید. خلاف منافع ملی آنجایی انجام گرفت که رئیس‌جمهور هشت ساله‌ای همچنان در گوشه و کنار کشور حرکت می‌کند، سفر و سخنرانی آزاد دارد و تمام مرزهای رسمی کشور را زیر سؤال می‌برد اما کسی به وی معترض نیست، نه رئیس‌جمهوری که با نجابت سال‌ها در گوشه‌ای نشسته و جز دعوت به رحمت و وحدت حرفی ندارد.»
عضو هیئت ‌رئیسه 9ماه آشوب را فتنه‌نمایی خواند!
این اظهارات وکیلی عضو هیئت ‌رئیسه مجلس هم به نقض بی‌طرفی هیئت ‌رئیسه منجر می‌شد و هم اینکه کاملا خلاف واقع گفته شد. وکیلی تمام رویدادهای پس از انتخابات 88 را فتنه‌نمایی خوانده است!! به عبارتی این نماینده عضو فراکسیون امید 9ماه آشوب‌آفرینی را فتنه‌نمایی
 نامیده!
یعنی به عبارتی تمام آنچه در خیابان‌های تهران و دیگر شهرها اتفاق افتاد از نظر این نماینده مجلس امری کاملا عادی بوده و دیگران بودند که با تنگ نظری این امر کاملا عادی! را فتنه نشان دادند. اما به راستی وکیلی حقایق روشن‌تر از روز را نمی‌داند یا کسانی مانند او و یا فاطمه سلحشوری برای چنین مواقعی و به منظور یک عملیات انتحاری در لیست‌های رانتی قرار گرفته‌اند؟!!
همچنین وکیلی در بخش دیگری از اظهاراتش به رئیس ‌دولت‌های نهم و دهم ‌اشاره کرده که در سفرهای خود گاه اظهارات ساختارشکنانه‌ای را بر زبان می‌آورد. آیا این نماینده تفاوت این فرد و رئیس ‌دولت اصلاحات را نمی‌داند؟ اصلی‌ترین وجه تمایز آن است که طیف اصولگرا پس از اینکه دید رئیس‌دولت‌های نهم و دهم از شعارها و آرمان‌هایش عدول کرده و پا در مسیری دیگر گذاشته از او اعلام برائت کرده و هیچ گاه پس از آن دیگر به صورت جمعی به دیدارش نرفته‌اند.
حال آنکه رئیس ‌دولت اصلاحات و دو نامزد شکست خورده اما مدعی پیروزی تاکنون به دروغ بودن و یا غیرواقعی بودن ادعای تقلب اذعان نکرده و از بابت هزینه‌ای که بر دوش یک ملت قرار دادند از آنها عذرخواهی نکرده‌اند. همه این‌ها در حالی است که همین فرد (رئیس‌ دولت اصلاحات) در جلسات خصوصی به این موضوع که در انتخابات 88 تقلب به آن معنا که نتیجه انتخابات تغییر کرده باشد رخ نداده ‌اما همین فرد حاضر نیست این موضوع را برای همه مردم بگوید.
وکیل مدافع فتنه
اظهارات وکیلی در حمایت از رئیس ‌دولت اصلاحات منجر به فریاد دو- دو نمایندگان اصولگرای مجلس شد به گونه‌ای که مجتبی ذوالنور به سمت جایگاه هیئت‌ رئیسه دوید و سعی کرد که از میکروفن وکیلی برای بیان مخالفتش با اظهارات این نماینده استفاده کند اما وکیلی همچنان به اظهارات خود ادامه می‌داد.
علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت، همچنان به وکیلی اجازه داد که به ادامه اظهاراتش بپردازد که این مسئله منجر به عصبانیت اصولگرایان مجلس شد و جمعی از نمایندگان این طیف از جمله مجتبی ذوالنور، احد آزادیخواه، محمدمهدی زاهدی، عباس گودرزی، جواد کریمی قدوسی، محمدجواد ابطحی و … فریاد می‌زدند که هیئت‌ رئیسه نباید فتنه‌نمایی کند و باید بی‌طرف باشد.
نمایندگان اصولگرای مجلس که میکروفن‌هایشان خاموش بود و فریادشان به جایی نمی‌رسید، سعی کردند که از میکروفن هیئت‌رئیسه برای بیان اظهارات خود استفاده کنند که ذوالنور چند لحظه‌ای از میکروفن مطهری استفاده کرد و گفت: چطور ما گلو پاره می‌کنیم اما به ما اجازه بیان تذکر و اخطار نمی‌دهید و تذکرات ما را قطع می‌کنید؟! که مطهری میکروفن خود را خاموش کرد و اجازه نداد این نماینده به ادامه اظهاراتش بپردازد.
کریمی قدوسی هم فریاد اعتراض خود را هر لحظه بلند و بلندتر کرد و درباره رئیس‌ دولت اصلاحات و سران فتنه گفت: «آنها این همه فتنه کرده‌اند و خون ریخته‌اند.»
همچنین عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد هم در آن میان یک لحظه توانست از میکروفن مطهری استفاده کند و گفت: «فتنه خط قرمز ماست.»
در این میان که جایگاه هیئت ‌رئیسه مملو از نمایندگان بود، علی مطهری به جای بی‌طرفی از وکیلی دفاع کرد و گفت: «تذکر وکیلی وارد بود. آقای خاتمی ممنوع‌الملاقات نیست، بلکه ممنوع‌لتصویر است که خود این هم مبنای قانونی ندارد.» این در حالی است که وکیلی در سخنانش به موضوعی که مطهری آن را وارد دانست نپرداخته بود!
وی خطاب به زاهدی گفت: «شما صحبتی کردید و تلویحاً به برخی از نمایندگان توهین شد و وکیلی هم جواب شما را داد»!! پس از اظهارات مطهری، نمایندگان اصولگرای مجلس کم کم از جایگاه هیئت ‌رئیسه پایین آمدند اما فریاد می‌زدند که اینگونه اقدامات فتنه‌نمایی است.
محکی که عیار بی‌طرفی
هیئت‌ رئیسه را عیان کرد
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم روز دوشنبه در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران درباره حواشی دیروز مجلس شورای اسلامی، گفت: خاتمی سهم مهمی در فتنه ۸۸ داشت و اصول اساسی ما را مورد تعرض قرار داد.
نماینده مردم قم گفت: در فتنه ۸۸ بسیاری از مردم بی‌گناه کشته شدند. ۸ ماه اقتصاد کشور به هم ریخت، حیثیت نظام در دنیا بر باد رفت و زیر چتر رئیس‌دولت اصلاحات شعارهایی علیه امام و رهبری داده شد و سران فتنه پیغام دادند که ما رمق نظام را گرفتیم و اگر آمریکایی‌ها، تحریم‌ها را تشدید کنند کار نظام تمام است و امروز مردم تاوان آن مسائل را می‌دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه دیدار نمایندگان با رئیس ‌دولت اصلاحات حاکی از فقدان مشروعیت آنان برای نمایندگی است، خاطرنشان کرد: ما حاضریم به صورت حقوقی با این افراد مناظره کنیم و بنده بر اساس تعصبات دینی صحبت نمی‌کنم. بلکه حرفم آن است که نمایندگان باید به مسائل اصلی التزام کامل داشته باشند و اگر کسی می‌خواهد نقش اپوزیسیون داشته باشد، نباید در جایگاه نمایندگی قرار گیرد چرا که نمی‌شود با امکانات نظام علیه نظام حرف زد.
ذوالنور متذکر شد: ما بارها در مجلس گلو پاره کردیم تا بلکه درباره اظهارات برخی از نمایندگان که بوی سیاسی دارد، تذکر دهیم اما هیئت‌رئیسه اجازه بیان تذکر را به ما ندادند اما چطور امروز به وکیلی اجازه داده شد که تذکر اصل ۷۵ دهد در حالی که هیئت‌ رئیسه قسم خورده است بی‌طرف باشد.
وی با بیان اینکه کسی که روی صندلی ریاست مجلس نشسته و قانون را «لِه» می‌کند، مانند کسی است که با خر غصبی به حج می‌رود، یادآور شد: «تمام اعتراض امروز ما به این دلیل بود که به ما اجازه داده نشد از مجرای طبیعی حرف بزنیم و ناچار شدیم نسبت به این مسئله اعتراض کنیم.
رزرو هتل