کوتاهی برخی دستگاه‌ها در اعلام فهرست کارکنان برای پرداخت عیدی

رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه اعتبار عیدی همه دستگاه‌ها تخصیص و به خزانه داده شده است، گفت: برخی دستگاه‌ها در اعلام فهرست کارکنان به خزانه تاخیر داشته و سبب پرداخت نشدن عیدی در روز یکشنبه(21 بهمن) شده‌اند.
به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در پایان جلسه دیروز هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: مبلغ عیدی همه افرادی که مشمول دریافت آن هستند تخصیص یافته و به خزانه داده شده است؛ هر دستگاهی که فهرست کارکانش را در روز یکشنبه اعلام کرد مانند صندوق‌های بازنشستگی، همان روز عیدی واریز شد. وی ادامه داد: روز یکشنبه به برخی دستگاه‌ها بویژه وزیر یک وزارتخانه بزرگ، سه بار زنگ زدم و تاکید کردم که مبلغ عیدی آمده است؛ گفتند برای تهیه فهرست کارکنان مشکلی داریم؛ برای کارکنان غیر رسمی باید میزان کار آنها را مشخص و سپس اسامی را اعلام کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت، با توجه به تعطیلات این هفته، فقط روز یکشنبه امکان پرداخت عیدی بود و از دوشنبه، خزانه دنبال دستگاه‌ها برای پرداخت است.
وی گفت: «عذر هیچ دستگاهی موجه نخواهد بود که دیروز و امروز نتوانسته باشند فهرست خود را به خزانه بدهند تا پول خود را دریافت کنند؛ اگر کوتاهی کنند این قصور را به حساب همکارانم در دستگاه‌های ستادی می‌گذارم که باید با سرعت بیشتری اقدام می‌کردند.»
نوبخت در ادامه افزود: تا پایان امسال، پنج پرداختی دیگر به همکاران در دستگاه‌های اجرایی اعم از شاغلان و بازنشستگان خواهیم داشت.
وی گفت: تا 26 بهمن ماه همه یارانه‌ها را پرداخت می‌کنیم؛ همچنین تلاش داریم با توجه به هماهنگی با خزانه، مانند هرسال در 20 اسفندماه، حقوق این ماه را پرداخت کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: تلاش می‌کنیم مبلغ یارانه را زودتر از موعد همیشگی(26 هر ماه) بپردازیم.
وی گفت: با اطمینان می‌گویم که همه پرداخت‌ها برای حقوق و مزایای همکاران تامین شده است.
نوبخت همچنین به تخصیص مضاعف برای طرح‌های عمرانی تا پایان امسال نیز اشاره کرد و گفت: در هفته آینده حداقل 5 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص مضاعف خواهیم داد؛ همچنین این امکان هست که تا پایان سال با انجام محاسبات، 6 هزار میلیارد تومان دیگر برای طرح‌های عمرانی پرداخت دوباره داشته باشیم.
وی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه در شرایط کنونی با همه سختی‌هایی که وجود دارد، به گونه‌ای تنظیم کرده که همه مطالبات قانونی را به موقع و کامل پرداخت کند. رییس سازمان برنامه و بودجه درباره تاکید دولت بر بازگشت ارز صادرات غیرنفتی نیز گفت: بانک مرکزی از همه صادرکنندگان غیرنفتی انتظار دارد همه ارز صادراتی را در سیستم نیما عرضه کرده و بفروشند یا از راه‌های گفته شده، وارد اقتصاد ملی کنند.
نوبخت درباره مطالب گفته شده برای اصلاح ساختار بودجه 98 نیز توضیح داد: بعد از ارائه لایحه بودجه 98 در 15 آذرماه به مجلس، دو هفته بعد ویرایش دوم را براساس نظر رهبری برای صرفه جویی بیشتر در هزینه‌ها، ارائه کردیم و براین اساس، میزان منابع عمومی را از 437 هزار میلیارد تومان به 404 هزار میلیارد تومان کاهش دادیم؛ هرچند که کمیسیون تلفیق مجلس دوباره این رقم را افزایش داد. وی ادامه داد: نظر رهبری این است که از این شرایط و فرصت کنونی برای اصلاح ساختار منابع و مصارف بودجه استفاده کنیم؛ با همکاری شورای عالی هماهنگی اقتصادی، یک بخش از کار اصلاح را در تبصره 21 لایحه بودجه پیش‌بینی کردیم که کمیسیون تلفیق مجلس آن را حذف کرد.
خرید بلیط