پاسخ موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی به ادعای مطهری

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به بخشی از اظهارات علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که مدعی تشکیک در انتساب نامه امام خمینی(س) در خصوص نهضت آزادی و آیت‌الله منتظری شده بود، پاسخ داد.
آقای حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در گفت‌و‌گو با جماران گفت: در کمال ناباوری برادر عزیز جناب آقای علی مطهری در مصاحبه‌ای تصریح کردند که در انتساب نامه معروف به نامه 6 فروردین متعلق به امام و خطاب به آیت‌الله منتظری و هم چنین در انتساب نامه امام درباره اعضای نهضت آزادی، شک دارند. بیان این مطلب که تا کنون در موارد بسیار توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام مورد تبیین قرار گرفته، آن هم از ناحیه نایب رئیس مجلس بسیار جای تعجب و تاسف دارد.
وی در ادامه تاکید کرد: موسسه تنظیم و نشر آثار امام به عنوان تنها مرجع رسمی برای تعیین اصالت مطالب مربوط به امام که با دستور و صلاحدید شخص امام به این عنوان تعیین شده است، بار دیگر اعلام می‌دارد که در انتساب این نامه‌ها به امام خمینی کوچکترین شبهه‌ای وجود ندارد و چنانکه تا کنون و در بیانیه‌های مفصل توضیح داده ایم، این دو مرقومه متعلق به بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (س) است و کمترین شبهه‌ای در این زمینه وجود ندارد.
انصاری در پایان ابراز امیدواری کرد بزرگوارانی که در این امور مهم اعلام نظر می‌کنند، حداقل قبل از اظهار نظر ادله مثبته این امور را بررسی کنند.
خرید بلیط