ماجرای امام زاده شدن مقبره پدر نماینده مجلس

وجود هزاران امام زاده در گوشه و کنار ایران در سال‌های گذشته یکی از داغ‌ترین سوژه‌های رسانه‌ها بوده است. واکنش رسانه‌ها به خبرهایی درباره افزایش امام زاده ها هم پیگیری از فلان مسئول و متولی بوده است و کمتر کسی به سراغ خانواده‌های در قید حیات امام زاده‌ها رفته است؛ اما حالا درباره یکی از این امام زاده‌ها چنین فرصتی فراهم شده، جالب‌تر این‌که پسر این امام زاده که مقبره‌اش در دشت مغان قرار دارد و صاحب گنبد، بارگاه و هیئت امنا و متولی است، نماینده مجلس است. بنابرگزارش باشگاه خبرنگاران، ماجرای مقبره پدر میرحمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی استان اردبیل در مجلس، به محض این‌که در یکی از شبکه‌های اجتماعی به گوش دیگر کاربران رسید، موج واکنش‌ها شروع شد؛ همین موضوع هم باعث شد میرزاده ترجیح بدهد که گفت‌وگو نکند. او اصرار می‌کرد که از بقیه نماینده‌های استان اردبیل و مردم منطقه‌ای که مقبره پدرش در آن قرار دارد، درباره این موضوع سوال کنیم اما درنهایت حاضر شد چند خطی توضیح بدهد.
آیا درست است که پدر شما امام زاده است؟
من به‌عنوان پسر آن مرحوم بهتر است درباره‌اش حرف نزنم؛ بروید از مردم منطقه که به ایشان ارادت دارند، بپرسید ایشان چه کسی بوده و برای چه مردم از جیب خودشان برای مقبره ایشان هزینه و نذر می‌کنند. پدر مرحوم من سیدی بوده که مردم او را صاحب کرامت می دانستند و برای ایشان احترام زیادی قایل بودند. پدر مرحومم زمانی که زنده بودند، بسیار مورد احترام بودند و زمانی هم که به رحمت خدا رفتند، این احترام و ارادت باقی ماند و مردم تصمیم گرفتند برای ایشان مقبره‌ای بسازند که محل مراجعه خودشان باشد.
یعنی شما در ساخته‌شدن گنبد و بارگاه برای «آستان مقدس امام زاده سید عزیز» هیچ نقشی نداشته‌اید؟
من اصلا آن‌جا بزرگ نشدم؛ این ها سال‌ها پیش ساخته شده است. من فرزند کوچک خانواده بودم و زمانی که پنجم ابتدایی بودم، به تبریز رفتم و در تعطیلاتی مثل تابستان و عید به خانه می‌رفتم. کلا در تبریز بزرگ شدم و تحصیلات و مشاغل مختلفی که داشتم در همان‌جا بوده است نه در زادگاهم.
الان مقبره پدر شما متولی و هیئت امنا دارد شما در آن عضو نیستید؟
نه اصلا؛ این ها قبل از این‌که من نماینده بشوم، ساخته شده بود. ایشان 30 ‌سال پیش فوت کردند و همان موقع هم مردم خودشان تصمیم گرفتند همان‌طور که در زمان حیات نزد ایشان می‌رفتند و درخواست‌هایی داشتند و کمک‌هایی می‌خواستند، بعد از فوت شان هم جایی باشد که مراجعه کنند. تمام این ها با پول خود مردم ساخته شده است و خیلی از مردم آن دهات اصلا نمی‌دانند که پسر ایشان نماینده است، خیلی‌ها هم نمی‌دانند که پدر بنده ایشان است. من هیچ اقدامی برای این مسئله نکرده‌ام، حالا ممکن است عده‌ای بگویند پسر چنین سید بزرگواری نباید نماینده مجلس می‌شد، نباید وارد سیاست می‌شد، این ها را می‌پذیرم، اگر این ها جرم است و من به ‌عنوان پسر کوچک آن سید بزرگوار نباید دست به چنین جرمی می‌زدم، می‌پذیرم. بیشتر از این نه کاری از دست من برمی‌آید و نه نقش و تقصیری دارم.
 
خرید بلیط